JÍZDNÍ VLASTNOSTI

Transit podvozky jsou plné pokročilých technologií navržených tak, abyste mohli pracovat lépe a efektivněji. Například elektrické řízení s posilovačem se přizpůsobuje měnícím se podmínkám, aby bylo ovládání lehké a snadné při nízkých rychlostech a při vyšších rychlostech naopak tužší. Díky inteligentnímu adaptivnímu tempomatu budou zase dlouhé cesty po dálnici méně únavné a hospodárnější. A díky volitelným jízdním režimům Normal, Kluzko, Bláto/Vyjeté koleje, Tah/Náklad a novému EcoMode můžete Transit dokonale přizpůsobit danému úkonu.

Ford Transit Chassis Cab standing in front of modern house frontal view

PRAKTIČNOST

 

Ford Transit Chassis Cab body type

TRANSIT ÚPRAVY A VYLEPŠENÁ NOSNOST

  • Plochý a pevný žebřinový rám umožňuje montáž nejrůznějších nástaveb.
  • Přišroubované koncové členy rámu umožňují úpravu délky bez svařování
  • Sériově dodávaný podvozek pro vozy s vysokým těžištěm

TŘI DOSTUPNÉ VARIANTY

Transit podvozky jsou k dispozici ve čtyřech variantách dle jejich nejvyšší přípustné hmotnosti od 3 500 kg do 5 000 kg. Rozvor náprav i rozměry převisů jsou vhodné pro standardizované i nestandardní nástavby.

Standardní zpětná zrcátka jsou určena pro vozy s maximální šířkou do 2 170 mm. Pro vozy s nástavbami širokými až maximálně povolených 2 438 mm jsou k dispozici zrcátka s dlouhými rameny.

Ford Transit Chassis Cab features options
Ford Transit Chassis Cab tow bar close up

JÍZDA S PŘÍVĚSEM

Transit podvozky se vyznačují mimořádným užitečným zatížením a poradí si i s těžkými přívěsy. Varianty 350HD a 470 se zátěžovým podvozkem a hmotností soupravy 7000 kg mohou s patřičnou výbavou tahat brzděné přívěsy o hmotnosti až 3,5 tuny.

Ford Transit Chassis Cab at construction site

PŘIPRAVEN K PRÁCI ROVNOU Z VÝROBY

Transit podvozky jsou zkonstruovány pro těžkou práci. Jejich robustní a pevný rám představuje vynikající základ pro montáž nástaveb od specializovaných výrobců. Abychom usnadnili situaci provozovatelům, kteří hledají rychlé a snadné řešení, dodáváme tovární podvozky ve stavu připraveném k uvedení do provozu. 

Ford Transit Chassis Cab aerial view of chassis

PROSTOR PRO CELÝ TÝM

Transit podvozek s dvojkabinou je znamenitým řešením pro současnou přepravu pracovního týmu a nákladu. Dveře se širokým úhlem otevření usnadňují nastupování do prostorné a důmyslně promyšlené kabiny. Dvojsedadlo pro spolujezdce vpředu a standardně dodávané čtyřsedadlo vzadu umožňují pohodlně přepravovat až sedm osob. Pod sedadly se přitom nachází dostatek úložných prostor.

DLOUHÁ ZÁRUKA NA OCHRANU PROTI PROREZAVĚNÍ PRO VĚTŠÍ POCIT JISTOTY

Kvalitu zpracování potvrzuje i fakt, že Transit podvozky s kabinou mají standardně dvanáctiletou záruku na ochranu proti prorezavění karoserie.

Ford Transit Chassis Cab parked in construction site
A mechanic checking the chassis cab wheel

DLOUHÉ SERVISNÍ INTERVALY ZNAMENAJÍ MÉNĚ PROSTOJŮ

Vyspělé nové motory 2.0 EcoBlue jsou robustní a spolehlivé. Svědčí o tom i prodloužení servisních intervalů na 40 000 km nebo dva roky podle toho, co nastane dříve. Díly, u kterých se předpokládá běžné opotřebení, byly navrženy tak, aby sloužily déle bez nutnosti údržby. To vše proto, aby vás Transit podvozky s kabinou nikdy nenechaly na holičkách.

Ford Transit Chassis-Cab on highway

UPOZORNĚNÍ NA NÁJEZD V PROTISMĚRU

Systém upozornění na nájezd v protisměru pracuje v součinnosti s rozpoznáváním dopravních značek. V případě, že minete na dálničním nájezdu značku „zákaz jízdy v jednom směru“, vydá zvukovou i vizuální výstrahu.

New Transit Chassis Cab showing side wind graphic

OCHRANA PROTI BOČNÍMU VĚTRU

Tato funkce elektronického stabilizačního programu sleduje vliv bočního větru a pomáhá řidiči udržet směr jízdy i při silných poryvech.

Ford Transit Chassis Cab riving on road front view

MOTORY A PŘEVODOVKY

Ford Transit Chassis Cab front view

EFEKTIVNÍ MILD-HYBRIDNÍ POHON

Transit podvozky jsou na dotaz k dispozici také jako mild-hybrid (mHEV). Tato technologie pomáhá snížit spotřebu paliva a emise díky kombinovanému startér-generátoru, který je napájený 48V akumulátorem. Tento pomáhá spalovacímu motoru. Zvyšuje točivý moment, tím pomáhá při rozjezdu a snižuje tak spotřebu paliva. Akumulátor se nabíjí automaticky během jízdy, např. regenerativním brzděním.

MOTORY ECOBLUE

Transit podvozky jsou poháněny vyspělými vznětovými motory 2.0 EcoBlue, které jsou ještě výkonnější a úspornější než dříve. Vybrat si můžete z několika pohonných jednotek o výkonu až 136 kW (185 k). Určitě najdete takovou, která bude vyhovovat právě vašim potřebám.

Transit podvozky jsou také dostupné s HDT (Heavy Duty Truck) motorem pro zákazníky, kteří plánují přestavbu vozu o vysoké hmotnosti.

Transit Van auto transmission close up

PROPRACOVANÁ 10-STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

S pokročilou desetistupňovou samočinnou převodovkou má Transit vynikající akceleraci a současně i nízkou spotřebu paliva. Strategie řazení se v reálném čase přizpůsobuje měnícím se podmínkám. Takže, ať už jedete po dálnici nebo se potýkáte s obtížným terénem, vždy budete mít správnou rychlost ve správný čas. Vozy s pohonem předních kol lze objednávat se šestistupňovou automatickou převodovkou.

Ford Transit Van close up of 6-sped transition

ŠESTISTUPŇOVÁ PŘEVODOVKA ŠETŘÍ PALIVO

Transit je vybaven šestistupňovou manuální převodovkou, která přispívá k menší spotřebě paliva. Jakmile dosáhnete dostatečné rychlosti, stačí zařadit šestku a cestovat tak s menší spotřebou. Zjistíte také, že samotné řazení je rychlé a hladké.

Transit Chassis Cab in motion side view

HOSPODÁRNOST

Ford transit chassis cab with ecoguide graphic

POMŮŽE VÁM JEZDIT HOSPODÁRNĚJI

Inovativní systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vliv vašeho způsobu jízdy na spotřebu paliva. Analyzuje rychlost, řazení, předvídavost i poměr krátkých a dlouhých jízd. EcoMode pak tyto informace zobrazuje na displeji v přístrojovém štítu. Cílem je pomoci vám jezdit úsporněji a dlouhodobě tak snižovat provozní náklady.

DÍKY SYSTÉMU STOP-START SPOTŘEBUJETE MÉNĚ PALIVA

Když vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie automaticky vypne motor. Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle. Motor ihned sám naskočí. Systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

New Ford Transit Chassis Cab interior dashboard close up
New Transit Chassis Cab front wheel close up

PNEUMATIKY, KTERÉ SNIŽUJÍ SPOTŘEBU

Pneumatiky Transitu podvozek mají snížený valivý odpor, takže na jeho překonání nemusí motor vynaložit tolik energie jako v případě běžných pneumatik. Po dobu životnosti vozu to může přinést citelnou úsporu na výdajích za pohonné hmoty.

New Transit Chassis Cab front view

REGULACE ZRYCHLENÍ VÁM POMŮŽE JEZDIT ÚSPORNĚJI

Tato výbava na přání reguluje úroveň zrychlení na základě toho, zda je vůz naložený plně, nebo jen částečně. Díky tomu se můžete v závislosti na svém stylu jízdy dočkat snížení spotřeby paliva až o 15 %. Tato technologie zároveň snižuje míru opotřebení motoru, brzd, pneumatik i dalších částí hnacího řetězce.

New Ford Transit Chassis Cab recharging battery  close up

EFEKTIVNĚJŠÍ DOBÍJENÍ BATERIE

Narozdíl od konvenčních systémů obnovuje inteligentní rekuperační dobíjení kapacitu akumulátoru pouze tehdy, když je to zapotřebí. Pokud to není nutné, nedobíjí například během akcelerace. Tím lze ušetřit ještě více paliva a dále snížit emise.

Ford Transit Chassis Cab driving through London

JÍZDNÍ VLASTNOSTI

JISTOTA V PROBLEMATICKÝCH SITUACÍCH

Inteligentní pohon všech kol (AWD) dokáže měnit rozdělení hnací síly podle toho, zda zrovna jedete po mokrém, suchém nebo namrzlém povrchu. Podle momentální potřeby dokáže poslat více síly na přední, nebo naopak na zadní kola. Výsledkem je výjimečná ovladatelnost a také nižší spotřeba, protože systém připojuje zadní kola jen v případě potřeby.

SESTAVEN PRO TY NEJTĚŽŠÍ PRÁCE

Transit podvozky jsou sestaveny tak, aby zvládli jízdu v jakémkoliv terénu s lehkostí. Mechanický samosvorný diferenciál mLSD zabraňuje nechtěnému prokluzu kol, primárně na nezpevněném povrchu tím, že směruje výkon ke kolu s nejvyšší trakcí. Tím pomáhá udržet směr a dokonalou stabilitu vozu.

Ford Transit Chassis Cab side view

POKROČILÝ SYSTÉM, KTERÝ VÁM POMŮŽE ZŮSTAT V JÍZDNÍM PRUHU

Systém udržování v jízdním pruhu kamerou sleduje, zda nevědomky nevyjíždíte z jízdního pruhu. V případě, že tomu tak skutečně je, vyvine asistent pro jízdu v pruzích slabý tlak požadovaným směrem, aby vám pomohl vrátit se zpět do správného pruhu. Najedete-li již kolem na dělicí čáru nebo na krajnici, upozorní vás systém vizuálním upozorněním a vibracemi volantu. Tento systém se automaticky vypne při rychlosti pod 64 km/h. Lze jej také vyřadit z činnosti manuálně.

Ford Transit Chassis Cab showing cruise control

CHYTŘEJŠÍ TEMPOMAT

Na inteligentním adaptivním tempomatu si nastavíte požadovanou rychlost. Systém dokáže identifikovat aktuální rychlostní limit a automaticky udržovat odpovídající rychlost. Vyspělá technologie sleduje prostor před vozem pomocí radarů. Zaznamená-li pomalejší vozidlo, automaticky upraví rychlost tak, aby zůstal zachován bezpečný odstup. Jakmile se silnice uvolní, vůz znovu akceleruje na nastavenou rychlost.

Close up on tool holder

KONEKTIVITA A PŘIPOJENÍ

man with mobile showing FordPass Connect

APLIKACE K DOCÍLENÍ PLNÉ KONEKTIVITY

Modem FordPass Connect je nyní dostupný i pro užitková vozidla. Díky aplikaci FordPass Pro můžete modem aktivovat a využívat mnoho chytrých funkcí. Společnost Ford se snaží docílit co největší konektivity i v oblasti užitkových vozidel. Pro více informací o připojení kontaktujte autorizovaného dealera Ford.

DÍKY SYNC 3 NEMUSÍTE VŮBEC SPUSTIT RUCE Z VOLANTU

SYNC 3 je zatím nejpokročilejší verzí našeho systému. Je rychlejší a jednodušeji se obsluhuje, má vylepšené hlasové ovládání a ještě více funkcí. Ovládání usnadňují větší softwarová tlačítka grafického rozhraní. Dotyková obrazovka o úhlopříčce 8" nyní podporuje gesta známá z chytrých telefonů a tabletů. Výsledkem je ještě intuitivnější pohyb v menu. Součástí SYNC 3 jsou rovněž softwarová rozhraní AppLink, Apple CarPlay a Android Auto, která umožňují zobrazovat informace z vašeho chytrého telefonu na palubní obrazovce.

Ford Transit Van LCD SYNC 3 screen close up
New Transit Chassis Cab interior entertainment system close up

SYSTÉM, KTERÝ BAVÍ A INFORMUJE

Široká nabídka vyspělých komunikačních a zábavních systémů obsahuje mimo jiné konfiguraci s digitálním rádiem, CD přehrávačem, vstupem USB, prémiovými reproduktory, navigací a systémem Ford SYNC včetně hlasového ovládání.

Ford Chassis Cab close up on front seats and steering wheel

KOMFORT A POHODLÍ

NA SEDADLE ŘIDIČE

Sedadlo řidiče je plně seřiditelné, stejně jako volant, takže snadno naleznete optimální pozici. Nechybí ani vestavěná loketní opěrka a na přání je k dispozici i nastavitelná bederní opěrka, vyhřívání předních sedadel a elektricky seřiditelné sedadlo řidiče. Sedadla splňují veškeré požadavky na odolnost při použití v užitkovém voze, ale současně nabízejí stejnou úroveň pohodlí, na jakou jste zvyklí z osobního automobilu.

Ford Transit Chassis Cab adjustable driving seat
Ford Transit Chassis Cab quickclear graphic

VYHŘÍVANÉ ČELNÍ SKLO

Tato inteligentní funkce umožňuje rychlý odjezd v mrazivých ránech. Jednoduše stisknete tlačítko a supertenká topná tělíska rozpustí námrazu nebo zamlžení na čelním okně. Současně pomohou zbavit námrazy stěrače.

 

Ford Transit Minibus close crop on wipers

STĚRAČE, KTERÉ SE AUTOMATICKY PŘIZPŮSOBÍ INTENZITĚ DEŠTĚ

Stěrače s dešťovým senzorem se samy spustí, když zaznamenají vlhkost na čelním okně. Rychlost stírání se automaticky reguluje podle intenzity deště. Můžete si vybrat z několika úrovní citlivosti. Tím určíte, při jaké míře vlhkosti na okně se mají stěrače spustit.

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY

Kromě dvou standardně dodávaných 12 V zásuvek je k dispozici i zásuvka 150 W 230 V, která se nachází mezi sedadlem řidiče a spolujezdce. Ideální pro napájení notebooku nebo jiného zařízení bez nutnosti používání adaptéru.

Ford Transit Van interior closeup on power socket
Ford easy fuel close up

FORD EASY FUEL ZABRÁNÍ OMYLŮM PŘI TANKOVÁNÍ

S tímto systémem je načerpání nesprávného druhu paliva prakticky nemožné, protože tryska tankovací pistole neprojde hrdlem. A jelikož je systém Ford Easy Fuel bazzátkový, nemusíte ani manipulovat se špinavým víčkem nádrže.

Transit Van powerfold mirror close up

ZPĚTNÁ ZRCÁTKA NA SEBE DÁVAJÍ POZOR

Elektricky sklopná zpětná zrcátka se po zaparkování automaticky sklopí, aby předešla náhodnému poškození. Ve sklopené poloze jsou chráněny i stylové integrované ukazatele směru.

Ford Transit Chassis Cab parked on building site with two workmen in high-viz jackets

BEZPEČNOST

SYSTÉM, KTERÝ CHRÁNÍ CHODCE A PŘEDCHÁZÍ NEHODÁM

Systém Pre-Collision Assist, který sleduje prostor před vozem prostřednictvím radaru a kamery. Pokud systém detekuje hrozící nebezpečí srážky s jiným vozidlem či chodcem, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém nouzového brzdění srážce zabrání za vás.

pre-collision assist demonstrative graphic
Transit Chassis Cab with trailer indicating sway control

ABY PŘÍVĚS ZŮSTAL BEZPEČNĚ VE STOPĚ

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Ford Transit Chassis Cab selectable drives close up

VČASNÉ UPOZORNĚNÍ NA DEFEKT PNEUMATIKY

Monitoring tlaku v pneumatikách vás rozsvícením kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak v důsledku defektu.

Ford Transit Van interior with person drinking coffee

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ BDĚLOSTI ŘIDIČE VÁS UPOZORNÍ NA ÚNAVU

Systém sledování bdělosti nepřetržitě monitoruje váš způsob jízdy. Rozpozná změny, které by mohly být způsobeny únavou. Pokud ve vašem chování zaznamená znaky svědčící o ztrátě pozornosti, na přístrojovém štítu se zobrazí ikona, která vám doporučí udělat si přestávku. Pokud se vaše pozornost dále zhoršuje, zpráva se zobrazí opakovaně a přidá se i akustické upozornění.

Transit Chassis Cab standing in front of cargo containers

ZABEZPEČENÍ

ZABEZPEČENÍ TRANSITU PŘED ZLODĚJI

Alarm s ochranou vnitřního prostoru je vyspělý systém, který se automaticky uvede do režimu ostrahy při uzamknutí vozu. Když senzory zaznamenají pohyb uvnitř nebo dojde k pokusu o násilné vniknutí, popřípadě zvednutí vozu, rozezní se hlasitá siréna. Technologie je také navržena k prevenci nežádoucího odtažení vozu.

Ford Transit Chassis Cab showing alarm graphic

Více informací získáte na těchto odkazech