Home > Užitkové vozy > TRANSIT PODVOZKY > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Výkon a spotřeba

Motory z nové řady Ford 2.0 EcoBlue mají vyšší výkon i točivý moment, ale současně také menší spotřebu a emise. Navíc již splňují přísnou emisní normu Euro 6. V kombinaci s inteligentním dobíjením, regulací zrychlení a automatickým systémem Stop-Start jsou výsledkem menší výdaje za palivo, nižší celkové náklady na vlastnictví a tudíž i rychlejší návratnost vaší investice.

Motory Ford EcoBlue

Nové motory Ford EcoBlue 2.0 l vznikly s ohledem na přísnou emisní normu Euro 6. Kombinují vysoký výkon s nízkými hodnotami spotřeby paliva i emisí CO2: od 6,1 l/100 km, respektive 162 g/km. K dalšímu snížení provozních nákladů přispívá prodloužení proměnlivého servisního intervalu na 40 000 km nebo dva roky (dle skutečnosti, která nastane dříve). V nabídce jsou tři stupně výkonu: 77 kW/360 Nm, 96 kW/385 Nm a 125 kW/405 Nm. Můžete si tedy vybrat tu nejvhodnější variantu pro své potřeby.

Greater performance. Fewer emissions.

Zvýšený výkon. Snížené emise.

Vznětové motory Ford EcoBlue 2.0 l v Transitu splňují přísné standardy emisní normy Euro 6, které nařizují snížení emisí oxidů dusíku (NOx) o 55 procent oproti standardu Euro 5.

Aditivum, které likviduje zplodiny

Systém selektivní katalytické redukce (SCR) využívá kapalinu AdBlue®. Jedná se o kapalinu na bázi močoviny a vody, která rozkládá oxidy dusíku ve výfukových plynech na dusík a vodu. Filtr pevných částic pak zachytí více než 99 % všech prachových částeček ve výfukových plynech. Aby vznětový motor Ford EcoBlue pracoval správně, nesmí dojít k úplnému vyprázdnění nádrže na aditivum AdBlue®. Na pokles hladiny pod bezpečnou hodnotu vás upozorní kontrolka na palubní desce.

An additive that removes pollution
Ford Transit Chassis Cab front view

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí světlomety, klimatizaci, rádio nebo systém Ford SYNC.) Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, popřípadě u vozů s automatem jen sešlápnout pedál plynu. Motor ihned sám naskočí. Automatický systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

Efektivnější dobíjení akumulátoru

Na rozdíl od konvenčních systémů obnovuje Inteligentní rekuperační dobíjení kapacitu akumulátoru pouze tehdy, když je to zapotřebí. Pokud to není nutné, nedobíjí například během akcelerace. Tím pomáhá snížit spotřebu a emise.

Ford transit Battery charging
Feather on accelerator render

Regulace zrychlení vám pomůže jezdit úsporněji

Tato inovativní, na přání dodávaná funkce reguluje úroveň zrychlení na základě toho, zda je vůz Ford Transit naložený plně, nebo jen částečně. Díky tomu se můžete v závislosti na svém stylu jízdy dočkat snížení spotřeby paliva až o 15 %. Tato technologie zároveň snižuje míru opotřebení motoru, brzd, pneumatik i dalších částí hnacího řetězce.

Úspornější řazení

Indikátor řazení na přístrojovém panelu vám řekne, kdy řadit, abyste dosáhli co nejmenší spotřeby. Je to jednoduchý, ale velmi účinný způsob, jak snížit náklady při každé jízdě.

Shift Indicator for fuel-efficient gear changes
Top