Home > Užitkové vozy > RANGER RAPTOR > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Výkonná technika

Nový Ford Ranger Raptor v sobě spojuje terénní schopnosti s geny Ford Performance, které stojí i za modely Ford GT a Focus RS. Speciálně navržená, dvěma turbodmychadly přeplňovaná varianta vznětového motoru Ford 2.0 EcoBlue spolupracuje s novou 10stupňovou automatickou převodovkou. Výsledkem je nenapodobitelný zážitek z jízdy. A speciální terénní pneumatiky, navržené speciálně pro Raptor, vám pomohou ovládnout každý terén od vysokých písečných dun a hlubokého bláta až po říční koryta s prudkými proudy a strmé horské cesty.

Ford Ranger diesel engine

Vyspělá technika nových motorů

Moderní vznětový motor 2.0 EcoBlue bi-turbo v novém Rangeru Raptor přináší vyšší výkon a menší spotřebu i emise. Dosahuje výkonu 157 kW (213 k) a točivého momentu 500 Nm. Nastavuje tak nová měřítka výkonu terénních vozů.

Nižší emise

Motor Raptoru splňuje přísné emisní předpisy Euro 6.2. Tyto normy mají za cíl zlepšit kvalitu ovzduší a snížit emise výfukových plynů.

AdBlue® Fluid icon
Ford Ranger Raptor interior with close up on 10-speed automatic transmission

Propracovaná 10stupňová automatická převodovka

Díky nové pokročilé desetistupňové samočinné převodovce má Raptor vynikající akceleraci a současně i nízkou spotřebu paliva. Inteligence řazení se v reálném čase přizpůsobuje měnícím se podmínkám. Ať už tedy jedete po dálnici nebo se potýkáte s obtížným terénem, vždy budete mít ve správný čas zařazený správný převod.

Bleskurychlé řazení

Hořčíková řadicí tlačítka, inspirovaná světem závodních aut, umožňují ovládat převodovku konečky prstů. A protože jsou namontovaná přímo na volantu, můžete snadno řadit i v zatáčkách.

Ford Ranger interior with steering wheel and close up on Paddle shifters
Ford Ranger Raptor close up of all-terrain tyres

Univerzální terénní pneumatiky

Raptor se standardně dodává s univerzálními terénními pneumatikami. Mají specifický dezén, delší životnost a pevnější bočnice než pneumatiky montované běžně v prvovýrobě.

Díky systému Auto Stop-Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie automaticky zhasne motor. Když se chcete znovu rozjet, stačí uvolnit pedál brzdy a sešlápnout plynový pedál. Motor ihned sám naskočí. Systém Auto Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

Ford Ranger Raptor driving
Ford Ranger Raptor close up of dash board with trip computer

Nejdůležitější provozní informace

Palubní počítač zobrazuje užitečné údaje o ujeté vzdálenosti, spotřebě paliva, rychlosti a teplotě vnějšího vzduchu. Udává také přibližný dojezd na množství paliva zbývající v nádrži. To je užitečné zvláště na dlouhých cestách nebo když víte, že pojedete do nepříliš osídlených oblastí.

Top