Home > Užitkové vozy > NOVÝ TRANSIT BUS M2 > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Pomůže vám i vašim spolucestujícím

Nový Transit Minibus je vybaven celou řadou bezpečnostních technologií a zabezpečovacích systémů, které chrání vás, vaše cestující i samotný vůz. Některé z těchto funkcí chrání posádku v případě nehody, zatímco jiné snižují pravděpodobnost toho, že k nehodě vůbec dojde.

Systém, který pomáhá chránit chodce

Předkolizní asistent s detekcí chodců sleduje prostor před vozem prostřednictvím radaru a kamery. Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem nebo chodcem, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil. 

Zůstaňte za všech okolností pány situace

Elektronický stabilizační systém (ESC) nepřetržitě monitoruje jízdu. Zaznamená-li počínající ztrátu přilnavosti, cíleným přibrzděním jednotlivých kol obnoví směrovou stabilitu vozu. ESC sleduje chování auta prostřednictvím vyspělých senzorů a protiprokluzového systému.

Electronic Stability control technology animation

Maximální jistota s minimálním úsilím

Pokročilý systém kontroly trakce (TCS) eliminuje nežádoucí protáčení kol a poskytuje tak optimální přilnavost a výkon hnané nápravy. Systém nepřetržitě monitoruje a upravuje rozdělení výkonu na jednotlivá kola tak, aby nejvyšší výkon byl přiřazen vozidlu s nejvyšší přilnavostí.

 

Ford Transit Minibus driving in city
New Transit Minibus with trailer indicating sway control

Aby přívěs zůstal bezpečně ve stopě

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Čelní, boční a stropní airbagy

Transit Minibus je k dispozici s čelními, stropními i bočními airbagy. Na důležitých místech ve voze jsou rozmístěné vyspělé senzory, které zajišťují rychlou a kontrolovanou reakci airbagů. Pokud chcete vypnout airbag spolujezdce, například je-li na předním sedadle dětská autosedačka, stačí ho deaktivovat otočením spínače. Vypnutý airbag vám neustále připomíná kontrolka na přístrojovém panelu.

Ford Transit showing engaged airbags
New Transit Minibus with alarm engaged

Zabezpečení Transitu před nenechavci

Alarm s ochranou vnitřního prostoru je vyspělý systém, který se automaticky uvede do režimu ostrahy při uzamknutí vozu. Když senzory zaznamenají pohyb uvnitř nebo dojde k pokusu o násilné vniknutí, popřípadě zvednutí vozu, rozezní se silná siréna. Technologie je také navržena k prevenci nežádoucího odtažení vozu.

Top