Home > Užitkové vozy > NOVÝ TRANSIT PODVOZKY > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Děláme maximum pro vaše bezpečí; od upozornění na hrozící kolizi až po inteligentní systémy, které vám pomohou udržet trakci a stabilitu. Proto se Transit podvozek dodává s důmyslnými asistenčními technologiemi a zabezpečovacími systémy, které chrání vás, váš vůz i jeho náklad.

Systém, který pomáhá chránit chodce

Předkolizní asistent s detekcí chodců sleduje prostor před vozem prostřednictvím radaru a kamery. Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem nebo chodcem, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil. Elektronický brzdový asistent (EBA) pomáhá vozu dosáhnout maximální účinnosti brzd v krizových situacích. Systém sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě.

Zůstaňte za všech okolností pány situace

Elektronický stabilizační systém (ESC) nepřetržitě monitoruje jízdu. Zaznamená-li počínající ztrátu přilnavosti, umožní rychlou reakci brzdového systému vyplněním mezer mezi brzdovými destičkami a kotouči, a tím obnoví směrovou stabilitu vozu. ESC sleduje chování vozu prostřednictvím vyspělých senzorů protiblokovacího a protiprokluzového systému.

Electronic Stability control technology animation

Abyste zůstali pány situace

Pokud řidič vjede do zatáčky příliš rychle, systém stabilizace v zatáčkách bleskurychle sníží točivý moment motoru a podle potřeby přibrzdí jednotlivá kola, aby vůz zůstal bezpečně na silnici.

Nepřetržitá ochrana proti převrácení

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

New Transit Chassis Cab carrying heavy load

Maximální trakce s minimálním úsilím

Vyspělý systém regulace prokluzu kol eliminuje nadměrné protáčení kol a zajišťuje nejlepší možnou přilnavost, dynamiku a stabilitu právě tehdy, když to nejvíce potřebujete. Systém nepřetržitě monitoruje a reguluje distribuci točivého momentu na jednotlivá kola, čímž zajišťuje optimální záběr pneumatik při akceleraci.

Aby přívěs zůstal bezpečně ve stopě

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

New Transit Chassis Cab with trailer indicating sway control
New Transit Chassis cab showing airbags

Čelní, boční a stropní airbagy

Transit podvozek je k dispozici s čelními, bočními i stropními airbagy. Na důležitých místech ve voze jsou rozmístěné vyspělé senzory, které zajišťují rychlou a kontrolovanou reakci airbagů. Pokud chcete vypnout airbag spolujezdce, například je-li na předním sedadle dětská autosedačka, stačí ho deaktivovat otočením spínače. Vypnutý airbag vám neustále připomíná kontrolka na přístrojovém panelu.

Zabezpečení Transitu před zloději

Alarm s ochranou vnitřního prostoru je vyspělý systém, který se automaticky uvede do režimu ostrahy při uzamknutí vozu. Když senzory zaznamenají pohyb uvnitř nebo dojde k pokusu o násilné vniknutí, popřípadě zvednutí vozu, rozezní se hlasitá siréna. Technologie je také navržena k prevenci nežádoucího odtažení vozu.

Ford Transit Chassis Cab showing alarm graphic
Tyre pressure sensor detail in Transit Chassis Cab

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém detekce poklesu tlaku v pneumatikách vás rozsvícením kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak v důsledku defektu.

Top