Home > Užitkové vozy > TRANSIT PODVOZKY > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Od systému, který vás zbaví stresu z rozjíždění v kopci, až po automatické tísňové volání v případě nehody: dlouhý seznam technologií, které usnadňují život. Vůz zároveň disponuje širokou paletou bezpečnostních systémů, které chrání vás samotné, vaše cestující i náklad.

Diagram of Ford Electronic stability control

Zůstaňte za všech okolností pány situace

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Jakmile zaznamená jakoukoliv odchylku od zvolené jízdní dráhy jako např. počátek smyku, automaticky upraví vaši pozici na vozovce a pomůže vám dostat vůz zpět pod kontrolu.

Nepřetržitá ochrana proti převrácení

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

Keeping your trailer safely in line

Aby přívěs zůstal bezpečně v příslušném pruhu

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

Neztrácejte kontrolu

Pokud řidič vjede do zatáčky příliš rychle, systém stabilizace v zatáčkách bleskurychle sníží točivý moment motoru a podle potřeby přibrzdí jednotlivá kola, aby vůz zůstal bezpečně na silnici.

Ford transit on motorway road grip

Maximální záběr s minimálním úsilím

Vyspělý systém regulace prokluzu kol eliminuje nadměrné protáčení kol a zajišťuje nejlepší možnou přilnavost, dynamiku a stabilitu právě tehdy, když to nejvíce potřebujete. Systém nepřetržitě monitoruje a reguluje distribuci točivého momentu na jednotlivá kola, čímž zajišťuje optimální záběr pneumatik při akceleraci.

Nouzový brzdový asistent

Nouzový brzdový asistent pomáhá vozu dosáhnout maximální účinnosti brzd v krizových situacích. Systém sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál, a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě. Pro další zkrácení brzdné dráhy dodává systém zadního hydraulického posilovače zvýšený tlak do zadních brzd, pokud při prudkém brzdění dojde k aktivaci ABS.

Ford Transit Chassis Cab side view
Tyre pressure sensor detail in Ford

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS) vás prostřednictvím kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak.

Vylepšený systém airbagů

Transit je k dispozici s čelními, bočními i stropními airbagy. Pokud chcete vypnout airbag spolujezdce, například je-li na předním sedadle dětská autosedačka, stačí ho deaktivovat otočením spínače. Vypnutý airbag vám neustále připomíná kontrolka na přístrojovém panelu.

Driver, passenger, side and curtain airbags
You choose which doors you want to lock and unlock

Sami si zvolíte, které dveře chcete odemknout či zamknout

Podvozky Ford Transit nabízí dálkové ovládání centrálního zamykání, které je bezpečnější, než kdy dříve. To proto, že můžete například odemknout pouze dveře řidiče, zatímco ostatní zůstanou bezpečně uzamknuty, dokud neodemknete zbývající dveře prostřednictvím tlačítka umístěného na dveřích řidiče. Totožné tlačítko také centrálně ovládá zamykání a odemykání všech dveří vozidla.

Extra ochrana pro váš Ford

Ochrana vozu proti odcizení je nesmírně důležitá, proto je poplašný systém vybaven nejen hlasitou sirénou, ale také vlastním napájením. Díky tomu zůstává zabezpečení stále plně funkční i v případě, že dojde k odpojení akumulátoru vozidla. Různé možnosti nastavení systému umožňují samostatné sledování dveří, kapoty či zavazadlového prostoru vozidla.

An extra, independent back-up alarm
Anti-tamper shielded door locks

Zámky dveří s ochranou proti odvrtání nebo vylomení

Zámky všech dveří jsou opatřeny ochranou proti odvrtání nebo vylomení.

Dva typy vysoké úrovně zabezpečení

Na přání dodávaný obvodový alarm se rozezní při násilném otevření dveří nebo kapoty. Pro ještě vyšší úroveň ochrany si můžete zvolit prostorový alarm. Jedná se o vyspělý systém, který se automaticky uvede do pohotovostního stavu při zamknutí vozu a rozezní silnou sirénu, pokud zaznamená násilný průnik do vozu, pokus o odtažení nebo jakýkoli pohyb uvnitř vozu.

Ford Transit Chassis Cab at construction site
Top