JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Zadejte dotaz, hledané slovo
Home > Užitkové vozy > TRANSIT PODVOZKY > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Děláme maximum pro vaše bezpečí; od upozornění na hrozící kolizi až po inteligentní systémy, které vám pomohou udržet trakci a stabilitu. Proto se Transit podvozky dodávají s důmyslnými asistenčními technologiemi a zabezpečovacími systémy, které chrání vás, váš vůz i jeho náklad.

Systém, který chrání chodce a předchází nehodám

Systém Pre-Collision Assist, který sleduje prostor před vozem prostřednictvím radaru a kamery. Pokud systém detekuje hrozící nebezpečí srážky s jiným vozidlem či chodcem, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém nouzového brzdění srážce zabrání za vás.

Zůstaňte za všech okolností pány situace

Elektronický stabilizační systém (ESP) nepřetržitě monitoruje jízdu. Zaznamená-li počínající ztrátu přilnavosti, umožní rychlou reakci brzdového systému vyplněním mezer mezi brzdovými destičkami a kotouči, a tím obnoví směrovou stabilitu vozu. ESP sleduje chování vozu prostřednictvím vyspělých senzorů protiblokovacího a protiprokluzového systému.

Electronic Stability control technology animation

Abyste zůstali pány situace

Pokud řidič vjede do zatáčky příliš rychle, systém stabilizace v zatáčkách bleskurychle sníží točivý moment motoru a podle potřeby přibrzdí jednotlivá kola, aby vůz zůstal bezpečně na silnici.

Nepřetržitá ochrana proti převrácení

Systém ochrany před převrácením s unikátním snímačem rychlosti naklánění pomáhá udržet všechna kola bezpečně na zemi. Užitečný je zejména při jízdě s vysokým těžištěm nebo v zatáčkách se sklonem vozovky k vnější krajnici.

New Transit Chassis Cab carrying heavy load

Maximální trakce s minimálním úsilím

Vyspělý systém regulace prokluzu kol eliminuje nadměrné protáčení kol a zajišťuje nejlepší možnou přilnavost, dynamiku a stabilitu právě tehdy, když to nejvíce potřebujete. Systém nepřetržitě monitoruje a reguluje distribuci točivého momentu na jednotlivá kola, čímž zajišťuje optimální záběr pneumatik při akceleraci.

Aby přívěs zůstal bezpečně ve stopě

Systém stabilizace přívěsu rozpozná počínající rozkývání přívěsu a vyřeší ho snížením rychlosti. Jízda s přívěsem je díky tomu jistější. Systém zpomalí vůz snížením točivého momentu motoru a postupným zvyšováním brzdného tlaku na všech kolech.

New Transit Chassis Cab with trailer indicating sway control
New Transit Chassis cab showing airbags

Čelní, boční a stropní airbagy

Transit podvozky jsou k dispozici s čelními, bočními i stropními airbagy. Na důležitých místech ve voze jsou rozmístěné vyspělé senzory, které zajišťují rychlou a kontrolovanou reakci airbagů. Pokud chcete vypnout airbag spolujezdce, například je-li na předním sedadle dětská autosedačka, stačí ho deaktivovat otočením spínače. Vypnutý airbag vám neustále připomíná kontrolka na přístrojovém panelu.

Zabezpečení Transitu před zloději

Alarm s ochranou vnitřního prostoru je vyspělý systém, který se automaticky uvede do režimu ostrahy při uzamknutí vozu. Když senzory zaznamenají pohyb uvnitř nebo dojde k pokusu o násilné vniknutí, popřípadě zvednutí vozu, rozezní se hlasitá siréna. Technologie je také navržena k prevenci nežádoucího odtažení vozu.

Ford Transit Chassis Cab showing alarm graphic
Tyre pressure sensor detail in Transit Chassis Cab

Včasné upozornění na defekt pneumatiky

Monitoring tlaku v pneumatikách vás rozsvícením kontrolky na přístrojovém panelu okamžitě upozorní, pokud v některé z pneumatik klesne tlak v důsledku defektu.

Top