JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Zadejte dotaz, hledané slovo
Home > Užitkové vozy > TRANSIT PODVOZKY > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika a hospodárnost

Transit podvozky jsou poháněny vyspělými vznětovými motory 2.0 EcoBlue, které jsou ještě výkonnější a úspornější než kdy dřív. Vybrat si můžete z několika pohonných jednotek o výkonu až 136 kW a s točivým momentem až 415 Nm. Určitě tak najdete vůz, který bude vyhovovat vašim specifickým potřebám. Ať se rozhodnete jakkoliv, všechny motory plní přísné emisní normy Euro 6.2. Transit podvozky dokonce nabízíme i s motorem Heavy Duty Truck (HDT), který umožňuje ještě robustnější nástavby, nebo ve verzi mild-hybrid (mHEV) pro ještě ekonomičtější provoz s nižšími emisemi CO2.

Efektivní mild-hybridní pohon

Transit podvozky jsou na dotaz k dispozici také jako mild-hybrid (mHEV). Tato technologie pomáhá snížit spotřebu paliva a emise díky kombinovanému startér-generátoru, který je napájený 48V akumulátorem. Tento pomáhá spalovacímu motoru. Zvyšuje točivý moment, tím pomáhá při rozjezdu a snižuje tak spotřebu paliva. Akumulátor se nabíjí automaticky během jízdy, např. regenerativním brzděním.

10 speed automatic transmission close up

Motory EcoBlue

Transit podvozky jsou poháněny vyspělými vznětovými motory 2.0 EcoBlue, které jsou ještě výkonnější a úspornější než dříve. Vybrat si můžete z několika pohonných jednotek o výkonu až 136 kW (185 k). Určitě najdete takovou, která bude vyhovovat právě vašim potřebám.

Transit podvozky jsou také dostupné s HDT (Heavy Duty Truck) motorem pro zákazníky, kteří plánují přestavbu vozu o vysoké hmotnosti.

Propracovaná 10stupňová automatická převodovka

S pokročilou desetistupňovou samočinnou převodovkou má Transit vynikající akceleraci a současně i nízkou spotřebu paliva. Strategie řazení se v reálném čase přizpůsobuje měnícím se podmínkám. Takže, ať už jedete po dálnici nebo se potýkáte s obtížným terénem, vždy budete mít správnou rychlost ve správný čas. Vozy s pohonem předních kol lze objednávat se šestistupňovou automatickou převodovkou.

10 speed automatic transmission close up
Ford Transit Chassis Cab 6-speed manual transmission

Šestistupňová převodovka šetří palivo

Transit je vybaven šestistupňovou manuální převodovkou, která přispívá k menší spotřebě paliva. Jakmile dosáhnete dostatečné rychlosti, stačí zařadit šestku a cestovat tak s menší spotřebou. Zjistíte také, že samotné řazení je rychlé a hladké.

Pomůže vám jezdit hospodárněji

Inovativní systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vliv vašeho způsobu jízdy na spotřebu paliva. Analyzuje rychlost, řazení, předvídavost i poměr krátkých a dlouhých jízd. EcoMode pak tyto informace zobrazuje na displeji v přístrojovém štítu. Cílem je pomoci vám jezdit úsporněji a dlouhodobě tak snižovat provozní náklady.

Ford transit chassis cab with ecoguide graphic
New Ford Transit Chassis Cab interior dashboard close up

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Když vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie automaticky vypne motor. Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle. Motor ihned sám naskočí. Systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

Pneumatiky, které snižují spotřebu

Pneumatiky Transitu podvozek mají snížený valivý odpor, takže na jeho překonání nemusí motor vynaložit tolik energie jako v případě běžných pneumatik. Po dobu životnosti vozu to může přinést citelnou úsporu na výdajích za pohonné hmoty.

New Transit Chassis Cab front wheel close up
New Ford Transit Chassis Cab ford easy fuel close up

Ford Easy Fuel zabrání omylům při tankování

S tímto systémem je načerpání nesprávného druhu paliva prakticky nemožné, protože tryska tankovací pistole neprojde hrdlem. A jelikož je systém Ford Easy Fuel bazzátkový, nemusíte ani manipulovat se špinavým víčkem nádrže.

Regulace zrychlení vám pomůže jezdit úsporněji

Tato výbava na přání reguluje úroveň zrychlení na základě toho, zda je vůz naložený plně, nebo jen částečně. Díky tomu se můžete v závislosti na svém stylu jízdy dočkat snížení spotřeby paliva až o 15 %. Tato technologie zároveň snižuje míru opotřebení motoru, brzd, pneumatik i dalších částí hnacího řetězce.

New Transit Chassis Cab front view
New Ford Transit Chassis Cab recharging battery  close up

Efektivnější dobíjení baterie

Narozdíl od konvenčních systémů obnovuje inteligentní rekuperační dobíjení kapacitu akumulátoru pouze tehdy, když je to zapotřebí. Pokud to není nutné, nedobíjí například během akcelerace. Tím lze ušetřit ještě více paliva a dále snížit emise.

Top