JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Zadejte dotaz, hledané slovo
Home > Užitkové vozy > TRANSIT PODVOZKY > Výbava > Zážitek z jízdy

Jízdní vlastnosti

Transit podvozky jsou plné pokročilých technologií navržených tak, abyste mohli pracovat lépe a efektivněji. Například elektrické řízení s posilovačem se přizpůsobuje měnícím se podmínkám, aby bylo ovládání lehké a snadné při nízkých rychlostech a při vyšších rychlostech naopak tužší. Díky inteligentnímu adaptivnímu tempomatu budou zase dlouhé cesty po dálnici méně únavné a hospodárnější. A díky volitelným jízdním režimům Normal, Kluzko, Bláto/Vyjeté koleje, Tah/Náklad a novému EcoMode můžete Transit dokonale přizpůsobit danému úkonu.

Sestaven pro ty nejtěžší práce

Transit podvozky jsou sestaveny tak, aby zvládli jízdu v jakémkoliv terénu s lehkostí. Mechanický samosvorný diferenciál mLSD zabraňuje nechtěnému prokluzu kol, primárně na nezpevněném povrchu tím, že směruje výkon ke kolu s nejvyšší trakcí. Tím pomáhá udržet směr a dokonalou stabilitu vozu.

Ford Transit Chassis Cab

Chytřejší tempomat

Na inteligentním adaptivním tempomatu si nastavíte požadovanou rychlost. Systém dokáže identifikovat aktuální rychlostní limit a automaticky udržovat odpovídající rychlost. Vyspělá technologie sleduje prostor před vozem pomocí radarů. Zaznamená-li pomalejší vozidlo, automaticky upraví rychlost tak, aby zůstal zachován bezpečný odstup. Jakmile se silnice uvolní, vůz znovu akceleruje na nastavenou rychlost.

Pokročilý systém, který vám pomůže zůstat v jízdním pruhu

Systém udržování v jízdním pruhu kamerou sleduje, zda nevědomky nevyjíždíte z jízdního pruhu. V případě, že tomu tak skutečně je, vyvine asistent pro jízdu v pruzích slabý tlak požadovaným směrem, aby vám pomohl vrátit se zpět do správného pruhu. Najedete-li již kolem na dělicí čáru nebo na krajnici, upozorní vás systém vizuálním upozorněním a vibracemi volantu. Tento systém se automaticky vypne při rychlosti pod 64 km/h. Lze jej také vyřadit z činnosti manuálně.

Ford Transit Chassis Cab selectable drives close up

Změňte režim podle podmínek

Díky přepínatelným jízdním režimům se Transit podvozky přizpůsobí konkrétní práci nebo terénu. K dispozici je normální režim, režim pro kluzký povrch, režim bahno/vyjeté koleje, režim jízdy s přívěsem a pro maximální hospodárnost nový režim EcoMode.

Automatické světlomety s LED denním svícením

Vysoce účinné bixenonové světlomety vytvářejí jasné světlo s přesně definovaným tvarem světelného kuželu. Umějí také rozpoznat úbytek světla a samočinně přizpůsobují osvětlení vozovky různým provozním situacím. Užitečná funkce pro řízení v noci je také systém automatického přepínání dálkových světel, který umí dočasně ztlumit dálková světla, aby neoslňovala řidiče protijedoucích vozidel a vozidel jedoucích před vámi. Jakmile je vpředu opět volno, dálková světla se znovu rozsvítí, abyste měli co nejlepší rozhled.

New Transit Chassis Cab headlight close up
Ford Transit Chassis Cab interior dashboard view

Posilovač řízení, který reaguje na každou situaci

Elektrický posilovač řízení upravuje intenzitu asistenčního účinku v závislosti na rychlosti jízdy. Zároveň přispívá k nižší spotřebě paliva díky tomu, že užívá elektrické energie, aniž by využíval energie z motoru. 

Jistota v problematických situacích

Inteligentní pohon všech kol (AWD) dokáže měnit rozdělení hnací síly podle toho, zda zrovna jedete po mokrém, suchém nebo namrzlém povrchu. Podle momentální potřeby dokáže poslat více síly na přední, nebo naopak na zadní kola. Výsledkem je výjimečná ovladatelnost a také nižší spotřeba, protože systém připojuje zadní kola jen v případě potřeby.

Intelligent All-Wheel Drive System
Ford Transit Chassis Cab interior cabin with man

Systém sledování bdělosti řidiče vás upozorní na únavu

Systém sledování bdělosti nepřetržitě monitoruje váš způsob jízdy. Rozpozná změny, které by mohly být způsobeny únavou. Pokud ve vašem chování zaznamená znaky svědčící o ztrátě pozornosti, na přístrojovém štítu se zobrazí ikona, která vám doporučí udělat si přestávku. Pokud se vaše pozornost dále zhoršuje, zpráva se zobrazí opakovaně a přidá se i akustické upozornění.

Upozornění na nájezd v protisměru

Systém upozornění na nájezd v protisměru pracuje v součinnosti s rozpoznáváním dopravních značek. V případě, že minete na dálničním nájezdu značku „zákaz jízdy v jednom směru“, vydá zvukovou i vizuální výstrahu.

Ford Transit Chassis Cab side view driving at night

Méně únavné a méně nákladné cesty

Tempomat s nastavitelným omezovačem rychlosti automaticky udržuje přednastavenou rychlost. Tím šetří palivo, omezuje riziko překročení povolené rychlosti a stejně jako všechny podobné systémy udržuje požadovanou rychlost za vás, takže na to nemusíte myslet.

Maximální jistota v zatáčkách

Systém dynamického rozdělování točivého momentu mezi přední kola automaticky reaguje na povrch vozovky stokrát za sekundu. (To je 33x rychleji než mrknutí oka.) Na základě získaných informací průběžně rozděluje hnací sílu mezi obě přední kola. Výsledkem je maximální přilnavost a preciznější ovladatelnost jak v zatáčkách, tak při přejezdu nerovností.

New Transit Chassis Cab rear view with heavy load
Ford Transit Chassis Cab hill start demonstaration

Více jistoty při rozjezdech v kopci

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Ochrana proti bočnímu větru

Tato funkce elektronického stabilizačního programu sleduje vliv bočního větru a pomáhá řidiči udržet směr jízdy i při silných poryvech.

New Transit Chassis Cab showing side wind graphic
Top