Home > Užitkové vozy > TRANSIT PODVOZKY > Výbava > Zážitek z jízdy

Zážitek z jízdy

Ať vás práce zavede kamkoliv, s podvozkem Transit budete v pohodlí a v kontaktu se světem. Ve své dobře vybavené kabině plné odkládacích prostor můžete díky hlasovému ovládání například telefonovat během jízdy. Řada inovativních prvků zároveň zvyšuje efektivitu a praktičnost vozu v provozu.

Ford Transit Chassis Cab Gear Stick detail.

Automatická převodovka SelectShift

Pro vybrané verze bude k dispozici nová šestistupňová automatická převodovka SelectShift. Ta se postará o klidnou a uvolněnou jízdu, zejména v rušném městském provozu. Rychlostní stupně lze volit i manuálně pomocí páky na palubní desce.

Méně únavné a méně nákladné cesty

Tempomat s nastavitelným omezovačem rychlosti automaticky udržuje přednastavenou rychlost. Tím šetří palivo, omezuje riziko překročení povolené rychlosti a stejně jako všechny podobné systémy udržuje požadovanou rychlost za vás, takže na to nemusíte myslet.

Ford Transit Chassis Cab side view
Ford Transit Chassis Cab front side view

Pokročilý systém, který vám pomůže zůstat v jízdním pruhu

Zaznamená-li systém nechtěné vybočení z jízdního pruhu, okamžitě vás upozorní vibracemi volantu a grafickým symbolem na displeji.

Sledování bdělosti řidiče upozorní na únavu

Systém sledování bdělosti nepřetržitě monitoruje váš způsob jízdy. Rozpozná změny, které by mohly být způsobeny únavou. Pokud ve vašem chování zaznamená znaky svědčící o ztrátě pozornosti, na přístrojovém panelu se zobrazí ikona, která vám doporučí udělat si přestávku. Pokud se vaše pozornost dále zhoršuje, zpráva se zobrazí opakovaně a přidá se i akustické upozornění.

Driver Alert warns you when it detects you’re tired
Ford Transit Chassis Cab carrying equipment

Maximální jistota v zatáčkách

Systém přesměrovávání točivého momentu mezi předními koly automaticky reaguje na povrch vozovky stokrát za sekundu. (To je 33x rychleji než mrknutí oka.) Na základě získaných informací průběžně rozděluje hnací sílu mezi obě přední kola. Výsledkem je maximální přilnavost a preciznější ovladatelnost jak v zatáčkách, tak při přejezdu nerovností.

Jistota v problematických situacích

Inteligentní pohon všech kol (AWD) dokáže měnit rozdělení hnací síly podle toho, zda zrovna jedete po mokrém, suchém nebo namrzlém povrchu. Podle momentální potřeby dokáže poslat více síly na přední, nebo naopak na zadní kola. Výsledkem je výjimečná ovladatelnost a také nižší spotřeba, protože systém připojuje zadní kola jen v případě potřeby.

Intelligent All-Wheel Drive System
Ford Transit Chassis Cab front view

Více jistoty při rozjíždění v kopci

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Systém ochrany proti bočnímu větru

Tato funkce elektronického stabilizačního systému sleduje vliv bočního větru a pomáhá udržovat směrovou stabilitu i při silných povětrnostních podmínkách.

Ford Chassis-Cab on highway showing Side Wind Stabilisation
Ford Transit Chassis Cab rear view

Adaptivní kontrola nákladu

Adaptivní kontrola nákladu upravuje zásahy systému ESP podle toho, zda je váš Transit prázdný, nebo naložený. Kontrola nad vozem a stabilita tak zůstávají optimální bez ohledu na náklad.

Systém SYNC s nouzovým asistentem

Důležitou částí systému Ford SYNC, která může i zachránit život, je funkce nouzového asistentaTooltip.V případě dopravní nehody, dojde-li ke spuštění airbagů nebo vypnutí přívodu paliva, umí tato technologie automaticky zavolat na tísňovou linku. Hovor můžete zrušit nebo jej převzít a mluvit s operátorem sami. Nejdůležitější je to, že systém poskytne záchranářům zásadní informace jako např. GPS souřadnice i v případě, že jste v bezvědomí.

Sync with emergency assistance
Top