PRAKTIČNOST

Ford Tourneo Connect showing spacious interior seating

5 NEBO 7 MÍST

Ve dvou nebo třech řadách sedadel je dostatek místa pro všechny a pro všechno. Běžná i delší varianta Tourneo Connect je k dispozici v pětimístném nebo sedmimístném provedení.

Ford Tourneo Connect showing flexible seating

VARIABILNÍ SEDADLA

Všechna zadní sedadla Tournea Connect je možné sklopit, složit dopředu nebo zcela vyjmout. Při přepravě obzvlášť dlouhého nákladu v délce až 3 metry můžete také sklopit přední sedadlo spolujezdce. 

KOMFORT A POHODLÍ

MOTORY A PŘEVODOVKY

JÍZDNÍ VLASTNOSTI

POHON VŠECH KOL

Volitelný pohon všech kolTourneo Connect - Pohon vsech kol zajišťuje jistotu při jízdě v proměnlivých podmínkách. Systém dokáže určit, kolik točivého momentu je potřeba dodat na každou z náprav, což má za výsledek výjimečnou ovladatelnost a zlepšenou stabilitu.

Ford Tourneo Connect front three quarter view
Ford Tourneo Connect profile view in motion

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT S ASISTENTEM PRO JÍZDU V PRUZÍCH

Nastavte si požadovanou rychlost jízdy. Pokud provoz zpomalí pod tuto rychlost, vůz automaticky udržuje přednastavený odstup od vozidla před vámi. Asistent pro jízdu v pruzích vám také pomůže zůstat ve vašem pruhu.  

DYNAMICKÉ LED PŘEDNÍ SVĚTLOMETY

Adaptivní přední světlomety optimalizují světelné kužely tak, aby odpovídaly konkrétním jízdním podmínkám. Automaticky přizpůsobí svícení pro jízdu po dálnici, ve městě nebo na venkově, stejně tak i pro parkování nebo zatáčení.

Ford Tourneo Connect showing dynamic LED headlights
Ford Tourneo Connect showing the traffic sign recognition functionality in action

NASTAVITELNÝ OMEZOVAČ RYCHLOSTI S ROZPOZNÁVÁNÍM DOPRAVNÍCH ZNAČEK

Slouží k nastavení požadované maximální rychlosti. Systém také skenuje dopravní značky a vodorovné značení a tak identifikuje rychlostní limity. Pokud některý limit překročíte, zazní výstražný akustický signál, který vám doporučí zpomalit.

Ford Tourneo Connect front three quarter view

PARKOVACÍ SENZORY

Parkovací senzory vám pomohou odhadnout vzdálenost mezi vaším vozem Tourneo Connect a nejbližší překážkou. Jakmile senzory zaznamenají nějaký objekt, upozorní vás na něj akustickým signálem, který bude se zkracující se vzdáleností od překážky postupně nabývat na intenzitě.

Ford Tourneo Connect electronic parking brake

ELEKTRONICKÁ PARKOVACÍ BRZDA

Aktivuje se stiskem tlačítka na středové konzoli. Elektronická parkovací brzda poskytuje více místa v kabině, snadno se používá a pomáhá snížit opotřebení brzd.

Ford Tourneo Connect front three quarter view

VYLEPŠENÝ PRŮMĚR OTÁČENÍ

Jednodušší manévrování v obtížných situacích. Díky vylepšenému průměru otáčení Tournea Connect můžete dosáhnout ještě většího úhlu natočení, aniž byste se museli za volantem příliš namáhat.

KONEKTIVITA

Ford Tourneo Connect interior touchscreen close up

DOTYKOVÝ DISPLEJ S VYSOKÝM ROZLIŠENÍM

Nové Tourneo Connect se bezproblémově integruje s vaším chytrým telefonem. Můžete tak ovládat vše od telefonních hovorů a textových zpráv až po vnitřní teplotu, hudbu a satelitní navigaci – vše prostřednictvím barevného dotykového displeje o úhlopříčce 8,25 nebo 10 palců s vysokým rozlišením.

hand holding mobile phone showing FordPass App

FORDPASS NEBO FORDPASS PROApp FordPass a FordPass Pro

Systém FordPass vám umožňuje prostřednictvím vašeho chytrého telefonu přístup k řadě užitečných funkcí vozu, včetně dálkového zamykání, polohy vozu, zabezpečení a údajů o stavu vozu. Pokud vůz používáte pro služební účely, FordPass Pro nabízí řadu funkcí konektivity a správy vozového parku až pro pět připojených vozůTourneo Connect - pripojeni vozu.

BEZPEČNOST A ZABEZPEČENÍ

ELEKTRONICKÝ STABILIZAČNÍ PROGRAM

Elektronický stabilizační systém vám pomáhá zůstat v kontaktu s vozovkou. Pokud systém zjistí, že vaše auto ztrácí přilnavost, může automaticky přibrzďovat jednotlivá kola, aby se obnovila jízdní stabilita.

Ford Tourneo Connect driving on winding country road
Model Ford Tourneo Connect Active.

SYSTÉM MONITOROVÁNÍ TLAKU V PNEUMATIKÁCH

Včas upozorní na defekt pneumatiky. Systém vás prostřednictvím ikony na přístrojové desce okamžitě upozorní, jakmile v některé z pneumatik klesne tlak.

SLEDOVÁNÍ BDĚLOSTI ŘIDIČE

Systém sledování bdělosti řidiče monitoruje chování řidiče a může vám během jízdy doporučit přestávku, pokud zaznamená znaky svědčící o únavě řidiče. Systém vás upozorní zvukovým signálem a na palubním počítači se rozsvítí ikona a textové oznámení.

Driver alert notification close up
Ford Tourneo Connect seat belt reminder

UPOZORNĚNÍ NA NEZAPNUTÉ PÁSY

Upozornění na nezapnuté pásy vás nebo vaše spolucestující upozorní, když se někdo zapomene připoutat. Systém upozornění na nezapnuté pásy také umožňuje snadné vyjmutí zadních sedadel bez nutnosti odpojení elektrických konektorů.

ISOFIX Child Seat Attachments

ISOFIX

Pomáhá udržovat děti v bezpečí. Tourneo Connect je vybaveno úchyty ISOFIX, takže můžete do vozu snadno namontovat dvě dětské sedačky.

Pro více informací klikněte na odkazy níže