PRAKTIČNOST

Ford Tourneo Connect: variabilní sedadla

5 NEBO 7 MÍST

Ve dvou nebo třech řadách sedadel je dostatek místa pro všechny a pro všechno. Běžná i delší varianta Tourneo Connect® je k dispozici v pětimístném nebo sedmimístném provedení.

Zavazadlový prostor

VARIABILNÍ SEDADLA

Všechna zadní sedadla Tournea Connect je možné sklopit, složit dopředu nebo zcela vyjmout. Při přepravě obzvlášť dlouhého nákladu v délce až 3 metry můžete také sklopit přední sedadlo spolujezdce. 

KOMFORT A POHODLÍ

PLUG-IN HYBRIDNÍ POHON

JÍZDNÍ REŽIMY PRO PLUG-IN HYBRID

Nový Ford Tourneo Connect® Plug-in Hybrid nabízí čtyři režimy elektrifikované jízdy, které pomáhají maximalizovat dojezd. Režim EV Nyní znamená jízdu čistě na elektrický pohon. Ideální do nízkoemisních zón. EV Auto podle potřeby automaticky pomáhá elektromotoru výkonem spalovacího motoru. EV Později šetří elektřinu v baterii pro pozdější využití. EV Rezerva pak šetří uživatelem nastavené množství elektřiny k pozdějšímu využití.

Ford Tourneo Connect Plug-In Hybrid
Ford Tourneo Connect Plug-In Hybrid

REŽIM SPORT

Tourneo Connect® Plug-in Hybrid nepřipouští žádné kompromisy v jízdních výkonech. V režimu Sport, kdy zážehový a elektrický motor dosahují kombinovaného točivého momentu 350 Nm, nabízí dynamickou a sportovní jízdu.

KONEKTIVITA

Prostřednictvím aplikace FordPass můžete sledovat stav akumulátoru svého plug-in hybridu a průběh nabíjení, plánovat a sledovat nabíjení doma nebo zjistit zbývající čas do konce nabíjení. Digitální přístrojový štít Fordu Tourneo Connect® pak zobrazuje vaše využívání elektřiny a zbývající dojezd na elektřinu. 

Digitální přístrojový štít

MOTORY A PŘEVODOVKY

JÍZDNÍ VLASTNOSTI

POHON VŠECH KOL

Volitelný pohon všech kolEcoBlue 90 kW / 122 k zajišťuje jistotu při jízdě v proměnlivých podmínkách. Systém dokáže určit, kolik točivého momentu je potřeba dodat na každou z náprav, což má za výsledek výjimečnou ovladatelnost a zlepšenou stabilitu.

Ford Tourneo Connect zepředu
Ford Tourneo Connect z boku

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT S ASISTENTEM PRO JÍZDU V PRUZÍCH

Nastavte si požadovanou rychlost jízdy. Pokud provoz zpomalí pod tuto rychlost, vůz automaticky udržuje přednastavený odstup od vozidla před vámi. Asistent pro jízdu v pruzích vám také pomůže zůstat ve vašem pruhu.Asistenční funkce

DYNAMICKÉ LED PŘEDNÍ SVĚTLOMETY

Adaptivní přední světlomety optimalizují světelné kužely tak, aby odpovídaly konkrétním jízdním podmínkám. Automaticky přizpůsobí svícení pro jízdu po dálnici, ve městě nebo na venkově, stejně tak i pro parkování nebo zatáčení.

Ford Tourneo Connect: dynamické LED světlomety
Ford Tourneo Connect s přívěsem

NOVÝ ASISTENT PRO COUVÁNÍ S PŘÍVĚSEM

Pomáhá couvat s připojeným přívěsem tak, aby nedošlo k nebezpečnému stočení přívěsu. Nový asistent pro couvání s přívěsem vám umožní nasměrovat přívěs přes ovládací páčku a obrazovku zadní kamery uvnitř vozu Tourneo Connect.Asistenční funkce

KONEKTIVITA

Ford Tourneo Connect: dotykový displej

DOTYKOVÝ DISPLEJ S VYSOKÝM ROZLIŠENÍM

Tourneo Connect se bezproblémově integruje s vaším chytrým telefonem. Můžete tak ovládat vše od telefonních hovorů a textových zpráv až po vnitřní teplotu, hudbu a satelitní navigaci – vše prostřednictvím barevného dotykového displeje o úhlopříčce 10 palců s vysokým rozlišením.

Aplikace FordPass

FORDPASS NEBO FORDPASS PROApp FordPass a FordPass Pro

Systém FordPass vám umožňuje prostřednictvím vašeho chytrého telefonu přístup k řadě užitečných funkcí vozu, včetně dálkového zamykání, zabezpečení, údajů o stavu vozu a poskytování aktuálních dopravních informací. Pokud vůz používáte pro služební účely, FordPass Pro nabízí řadu funkcí konektivity a správy vozového parku až pro pět připojených vozůTourneo Connect - pripojeni vozu.

Ford Tourneo Connect: digitální přístrojový štít

DIGITÁLNÍ PŘÍSTROJOVÝ ŠTÍT

Tourneo Connect je k dispozici s barevným 10,25” digitálním přístrojovým štítem TFT s vysokým rozlišením, který zobrazuje klíčové informace pro řidiče formou intuitivních a snadno čitelných ikon. Můžete si nastavit prioritu zobrazených informací, a vybírat z řady sekundárních obrazovek jako je stav vozidla, navigace a aktivní asistence řidiči.

Ford Tourneo Connect: bezdrátové dobíjení

BEZDRÁTOVÉ NABÍJENÍ

Navrženo s ohledem na maximální prostor a praktičnost. Interiér modelu Tourneo Connect je vybaven praktickým centrálním úložným prostorem a bezdrátovým nabíjením pro váš chytrý telefon.Bezdrátové nabíjení

BEZPEČNOST A ZABEZPEČENÍ

Upozornění na nezapnuté bezpečnostní pásy

UPOZORNĚNÍ NA NEZAPNUTÉ PÁSY

Upozornění na nezapnuté pásy vás nebo vaše spolucestující upozorní, když se někdo zapomene připoutat. Systém upozornění na nezapnuté pásy také umožňuje snadné vyjmutí zadních sedadel bez nutnosti odpojení elektrických konektorů.

ISOFIX

ISOFIX

Pomáhá udržovat děti v bezpečí. Tourneo Connect je vybaveno úchyty ISOFIX, takže můžete do vozu snadno namontovat dvě dětské sedačky.

Pre-Collision Assist

PRE-COLLISION ASSIST​

Pokud systém rozpozná riziko srážky s vozidlem, chodcem nebo cyklistou, upozorní vás na to vizuálně i akusticky, a pokud včas nezareagujete, může automaticky naplno brzdit. Asistent vyhýbacího manévru pomáhá v kritických situacích při bezpečném objetí překážky.Asistenční funkce

Pro více informací klikněte na odkazy níže