Home > Užitkové vozy > RANGER RAPTOR > Výbava > Zážitek z jízdy

Zrozen k dobývání

Od prvního usednutí do speciálních sedadel Raptoru je jasné, že tohle není jen tak nějaký pick-up. Řada pokročilých technologií a inteligentních systémů přináší zážitek z jízdy jako žádný jiný. A stiskem tlačítka můžete aktivovat nový Terrain Management System. K dispozici je šest různých jízdních režimů. Každý z nich optimalizuje vlastnosti vozu pro určitý povrch: Režim Normal, režim Sport, režim Tráva, štěrk a sníh, režim Bláto a písek a režim Kamení. Pro divokou sportovní jízdu v terénu zvolte unikátní režim Baja.

Ford Ranger Raptor terrain management system close up

Výkon na míru

Při jízdě v terénu vyžaduje každý povrch jiný přístup. Proto je Raptor vybaven systémem Terrain Management System, který vám pomůže vytěžit potenciál vozu na maximum. Upravuje akceleraci, fungování protiprokluzového systému, citlivost řízení, strategii řazení i další věci. Vybírat můžete ze šesti různých režimů, aby vůz podával za všech okolností maximální výkon. Režim Normal, režim Sport, režim Tráva, štěrk a sníh, režim Bláto a písek, režim Kamení a pro sportovní jízdu v terénu režim Baja.

Podvozek se závodními geny

Nový Ford Ranger Raptor se standardně dodává s legendárním odpružením FOX Racing Suspension. Tento sportovní podvozek je naladěný tak, aby bez námahy pohlcoval velké rázy i vyhlazoval menší nerovnosti.

Ford Ranger Raptor showing close up of FOX suspension
Ford Ranger Raptor Electronic Shift-On-The-Fly

Zdolá každý terén

Nový Ford Ranger Raptor umožňuje přepínat za jízdy mezi pohonem zadních kol (4x2), pohonem všech kol (4x4) a 4x4 s redukcí. Díky tomu se za jeho volantem budete cítit vždy bezpečně bez ohledu na momentální terén a podmínky. Při plynulé jízdě na kvalitních silnicích můžete nechat vůz v úspornějším režimu 4x2. Jakmile však vyrazíte do terénu nebo se silnice zhorší, můžete snadno přepnout na 4WD.

Nastavte si vlastní omezení rychlosti. Raptor ho bude dodržovat

Omezovač rychlosti integrovaný do tempomatu umožňuje nastavit si rychlost, kterou nechcete překročit. Vůz ji poté bude dodržovat, abyste vy mohli sledovat provoz. Potřebujete-li jet rychleji, stačí jen naplno sešlápnout plynový pedál a omezovač rychlosti se dočasně deaktivuje.

Ford Ranger Raptor driving on forest road
Ford Ranger Raptor front LED headlights close up

Přední světlomety, které se samy rozsvítí v případě potřeby

Nový Ranger Raptor má výkonné xenonové světlomety, které zaznamenají změny světelných podmínek. V takovém případě se automaticky aktivují přední světlomety. Jízda je pak snazší a bezpečnější.

Pomůže vám dodržovat rychlost

Inteligentní omezovač rychlosti se postará o dodržování rychlosti, abyste se vy mohli soustředit na sledování provozu. Čelní kamera systému rozpoznávání dopravních značek nejprve detekuje aktuální omezení rychlost. Je-li systém aktivní, upraví maximální rychlost jízdy tak, aby nedošlo k překročení rychlostního limituIntelligent Speed Assist - Legal.

Gold Ford Ranger Raptor driving on bridge

Všimne si dopravních značek, které jste mohli přehlédnout

Systém rozpoznávání dopravních značek zaznamená značky umístěné vedle vozovky nebo nad ní i stálé nebo dočasné dopravní značení. Na přístrojovém štítu se rovněž zobrazují ikony maximální povolené rychlosti a zákazu předjíždění, které vás upozorňují na změny těchto omezení.

Ford SYNC s automatickým tísňovým voláním

V případě dopravní nehody, při které dojde ke spuštění airbagů nebo vypnutí přívodu paliva, umí technologie Ford SYNC s automatických tísňovým voláním Ford SYNC s automatických tísňovým voláním použít mobilní telefon spárovaný a připojený přes Bluetooth k uskutečnění přímého hovoru s dispečinkem bezpečnostních služeb. Hovor můžete zrušit nebo jej převzít a mluvit s operátorem sami. Systém byl navržen tak, aby poskytl důležité informace jako GPS souřadnice vaší polohy, i když vy toho nebudete schopni.

Top