Home > Užitkové vozy > RANGER > Výbava > Pohodlí a praktičnost

Pohodlí a praktičnost

Od systémů, které vám pomohou s parkováním nebo couváním, až po funkce, jež vás informují, dovedou vás do cíle nebo se postarají, aby vám nebylo chladno…
V novém Rangeru má každá z jeho pozoruhodných technologií svůj konkrétní praktický smysl.

 

Ford Ranger - Go hands-free with SYNC 3

Nejmodernější hands-free technologie

Systém SYNC 3 s hlasovým ovládáním a dotykovou obrazovkou představuje novou úroveň komunikačních a zábavních systémů. Na přání je k dispozici s barevnou dotykovou 8“ obrazovkou. Tato obrazovka s vysokým rozlišením umožňuje intuitivní hlasové nebo dotykové ovládání nejdůležitějších funkcí jako je telefon, audio nebo navigace. Nyní navíc systém poskytuje plnou podporu českého jazyka, díky čemuž je ovládání ještě snazší a příjemnější.

Když vidíte, co je za vámi, snadněji zacouváte

Patníky, zábradlí, nízké zídky... zadní parkovací kamera ukáže, co se děje za vozem. Aktivuje se automaticky při zařazení zpátečky a její obraz se přenáší přímo na centrální obrazovku na středové konzole. Systém také zobrazuje virtuální pomocné čáry, které vám usnadní zajíždění i do těch nejtěsnějších prostor.

Ford Ranger - Easier reversing, as you can view what’s behind
Ford Ranger - Sensors that take the stress out of parking

Senzory pro jednodušší parkování

Parkovací senzory vám pomohou posoudit vzdálenost mezi vaším automobilem a nejbližší překážkou. Jakmile zaznamenají nějaký objekt, upozorní vás na něj zvukovým signálem, který bude postupně nabývat na intenzitě v závislosti na zkracující se vzdálenosti od překážky.

Nejdůležitější provozní informace

Palubní počítač zobrazuje užitečné údaje o ujeté vzdálenosti, spotřebě paliva, rychlosti a teplotě vnějšího vzduchu. Udává také přibližný dojezd na množství paliva zbývající v nádrži.

Ford Ranger Essential journey information
Ford Ranger Satellite Navigation System

Do cíle vás přivede satelitní navigace

Plně integrovaný navigační systém s 8” barevným dotykovým displejem umožňuje zadávání cíle a hlasové vyhledávání bodů zájmu.

Nastavte ideální teplotu pro sebe i své spolucestující

Dvouzónová elektronická automatická klimatizace DEATC umožňuje nastavit rozdílnou teplotu pro řidiče a spolujezdce. Systém je potom automaticky udržuje.

Ford Ranger Central Console
Ford Ranger with Easy-Fuel

Ford Easy Fuel zabraňuje záměně paliv

S tímto systémem je načerpání nesprávného druhu paliva prakticky nemožné, protože tryska tankovací pistole neprojde hrdlem. A jelikož je systém Ford Easy Fuel bezvíčkový, nemusíte ani manipulovat se špinavým víčkem nádrže.

Stěrače, které se automaticky přizpůsobí intenzitě deště

Stěrače s dešťovým senzorem se samy spustí, když zaznamenají vlhkost na čelním okně. Rychlost stírání se automaticky reguluje podle intenzity deště. Můžete si vybrat z několika úrovní citlivosti. Tím určíte, při jaké míře vlhkosti na okně se mají stěrače spustit.

Ford Ranger with wipers that automatically adjust to the rain
Ford Ranger with Automatic Headlights

Přední světlomety, které se samy rozsvítí, když je potřeba

Automatické světlomety využívají senzor, který detekuje soumrak nebo náhlou změnu světelných podmínek. Například když vjedete do tunelu. V takovém případě se automaticky aktivují přední světlomety. Jízda je pak snazší a bezpečnější.

Stisknutím tlačítka odmrazte vaše čelní sklo

Tato užitečná funkce umožňuje rychlý odjezd v mrazivých ránech. Jednoduše stisknete tlačítko a supertenká topná tělíska rozpustí námrazu nebo zamlžení na čelním okně. Současně pomohou zbavit námrazy stěrače. I když je venku pod nulou, okno bude čisté do několika sekund.

Ford Ranger - Clear your windscreen quickly, with Quickclear
Ford Ranger with wing mirrors

Zpětná zrcátka, která na sebe dávají pozor

Elektricky sklopná a vyhřívaná zpětná zrcátka se po zaparkování automaticky sklopí, aby předešla náhodnému poškození. Ve sklopené poloze jsou chráněny i stylové integrované ukazatele směru.

Spousty praktických odkládacích prostor

Všechny varianty kabiny nabízejí řadu promyšlených prostor k uložení věcí, které nechcete převážet na korbě. Například Double Cab má dvě velké schránky pod zadními sedadly. V závislosti na provedení kabiny může být Ranger vybaven jedním ze tří typů středové konzoly (krátká, dlouhá a dlouhá s chlazenou přihrádkou). Na konzole se nachází schránka vhodná třeba na jídlo, držáky nápojů, přihrádky na drobné předměty a prostor po mobilní telefon. Do rozměrné schránky v palubní desce o objemu 11,9 l se vejde 15" notebook, menší deštník apod.

Ford Ranger cup holder
Top