DOMÁCÍ NABÍJENÍ ELEKTROMOBILŮ

Nabíjení elektromobilů doma – postaráme se o vás.

Ford Mustang Mach-E being charged in home with woman in a front

JAK NABÍJET ELEKTROMOBIL DOMA

Pro nabíjení elektromobilu doma máte dvě možnosti. Nejkomfortnější je použít domácí nabíjecí stanici (wallbox) pro elektromobily nebo můžete vozidlo zapojit do standardní domácí zásuvky pomocí nabíjecího kabelu pro domácí nabíjení.

NABÍJEČKY ELEKTROMOBILŮ A INSTALACE

Ford spolupracuje se společností COM ElectricCOM Electric s.r.o. při poskytování možností nabíjení elektromobilů – stačí si vybrat tu, která je pro vás ta pravá.

 

Pokračovat

Ford
EV charging cabel

NABÍJECÍ KABELY PRO ELEKTROMOBILY

Váš elektromobil Ford bude vybaven kabelem Typ 2 pro použití na veřejných nabíjecích stanicích, protože ne všechny mají vlastní kabely. Doma můžete elektromobil jednoduše připojit do běžné zásuvky pomocí příplatkového nabíjecího kabelu.

Pokud cestujete do zahraničí nebo se chcete připojit k jinému typu zásuvky, v našem internetovém obchodě najdete adaptéry pro nabíjecí kabel, stejně jako další příslušenství pro elektrické a hybridní vozy.

 

Koupit nabíjecí kabely a adaptéry

DOMÁCÍ ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY

Váš elektromobil Ford můžete nabíjet ze standardní domácí zásuvky, pokud zakoupíte kabel pro domácí nabíjení. Nabíjení tímto způsobem je obvykle pomalejší než prostřednictvím wallboxu, ale může být praktičtější. Doporučujeme kontrolu domácí elektrické sítě certifikovaným elektrikářemTooltip. K dispozici jsou také adaptéry pro dobíjení z průmyslových zásuvek.

KOLIK STOJÍ NABÍJENÍ ELEKTROMOBILU?

Náklady na nabíjení elektromobilu závisí především na vašem tarifu za elektřinu. Množství spotřebované energie při nabíjení může být ovlivněno různými faktory, jako například předehřevem kabiny.

JAK DLOUHO TRVÁ NABÍJENÍ ELEKTROMOBILU?

Doba nabíjení elektromobilu závisí na různých faktorech, především na nabíjecím výkonu a stavu nabití akumulátoru.

PŘÍKLADY DOBY NABÍJENÍ ELEKTROMOBILU

Uvedené příklady platí pro Mustang Mach-E Premium RWD s prodlouženým dojezdem.

Způsob nabíjení Nabití baterie
Doba trvání

Wallbox (11 kW)

10-80% 7 h 10 minNabíjecí výkon pro Mustang Mach-E RWD

Ze zásuvky (2,3 kW)

10-80% 36 hodNabíjecí výkon pro Mustang Mach-E RWD
next
prev