TRANSIT CUSTOM VÝBAVA

Díky inovativním funkcím, inteligentním technologiím a vyspělým motorům je Ford Transit Custom nyní ještě propracovanější a užitečnější. Modem FordPass Connect a aplikace FordPass Pro společně odemknou řadu užitečných online funkcí. Patří k nim sledování polohy vozu na mobilním telefonu nebo zasílání automatických upozornění na jeho technický stav, což vám pomůže udržet si přehled o blížící se údržbě. Technologie jako BLIS systém hlídání mrtvého úhlu nebo rozpoznávání dopravních značek usnadňují řidiči orientaci v provozu. Nákladový prostor může mít objem až 8,3 m3. Pokud potřebujete ještě větší přepravní kapacitu, lze vůz vybavit tažným zařízením nebo střešním nosičem. A Transit Custom Plug-In Hybrid vám pomůže pracovat hospodárněji.

Transit Custom side view with open side door

PRAKTIČNOST

 

Ford Transit Custom front view
New Orange Ford Transit Custom rear load space

UNIKÁTNĚ ŘEŠENÝ NÁKLADOVÝ PROSTOR S BEZKONKURENČNÍM PŘÍSTUPEM

Nákladový prostor Transitu Custom se pyšní excelentními parametry: délkou ložné plochy, šířkou mezi podběhy i využitelnou výškou. Díky tomu snadno pojme i standardní stavební desky 240x120 cm uložené naplocho či svisle, tři europalety nebo – díky jedinečnému průvlaku v přepážce – předměty dlouhé až 3 m. Celkově má nákladní prostor kratší verze (L1) s instalovanou přepážkou kapacitu úctyhodných 6 m3. Verze s dlouhým rozvorem (L2) nabízí 6,8 m3. Přístup do nákladového prostoru usnadňuje široký otvor bočních dveří, optimalizovaná výška dveří a nízko položená zadní nakládací hrana. Posuvné boční dveře jsou dále opatřeny aretačním mechanismem, který je při nakládání drží bezpečně otevřené.

VAŠE KANCELÁŘ NA KOLECH

Flexibilní přední dvousedadlo pro spolujezdce obsahuje speciální přihrádku, do které se dá schovat například přenosný počítač. Ve verzích Trend a Sport je součástí sedadla také sklopný stolek, uložený na horní části středového opěradla. Stolek má využitelnou plochu 345x240 mm. Vejde se na něj tedy přenosný počítač nebo složka s dokumenty. Stolek dále obsahuje dva držáky nápojů, drážku na pero a elastický popruh.

New Ford Transit Custom LED lights for the load area close up

LEPŠÍ OSVĚTLENÍ PRO BEZPEČNĚJŠÍ NAKLÁDÁNÍ 

Silné, ale energeticky úsporné LED osvětlení do nákladového prostoru dodávané na přání je k nezaplacení, pokud pracujete v zadní části vaší dodávky. Je další jednouduchou, ale praktickou inovací. 

New Transit Custom turning wheel

SNADNÉ MANÉVROVÁNÍ

Transit Custom má poloměr otáčení pouhých 5,45 mTooltip, což je na vůz této velikosti působivá hodnota. Výsledek? Ježdění po městě s neustálým parkováním, vyzvedáváním a předáváním zboží je mnohem jednodušší.

New Transit Custom being serviced

KLIDNĚJŠÍ SPANÍ DÍKY ZÁRUCE NA PROREZAVĚNÍ 

Transit Custom nabízí přesvědčivou dvanáctiletou záruku na prorezavění karoserie.

Ford Transit Custom PHEV driving in city

HYBRID

New Silver Ford Transit Custom PHEV exterior side view

S PHEV DOJEDETE DÁL S MENŠÍMI NÁKLADY

Plně nabitý Transit Custom Plug-In Hybrid ujede až 42 kilometrů jen na elektrický pohon. Ideální na krátké jízdy po městě, při nichž mají konvenční vozy naopak nejvyšší spotřebu paliva. Na delších trasách přijde ke slovu motor 1.0 EcoBoost, který dobíjí baterii a prodlužuje tak dojezd. S dobíjením mu pomáhá i rekuperační brzdění. Pak si v aplikaci FordPass pro vyhledáte nabíjecí stanici, dobijete vůz a přepnete opět na čistě elektrický pohon. Ušetříte tím peníze i ovzduší.

VELMI ÚSPORNÝ MILD HYBRID

Transit Custom s mild-hybridním pohonem nabízí ještě nižší spotřebu i emise. Při běžné jízdě pomáhá jeho vznětovému motoru Ford EcoBlue elektromotor. V nižších rychlostech nebo při zastavení se spalovací motor může zcela vypnout, aby šetřil palivo, a 48V startér-generátor ho ve správný okamžik znovu hladce spustí. Samostatná 48V lithium-iontová baterie se automaticky dobíjí rekuperací při brzdění a jízdě setrvačností. Nemusíte ji tedy nikdy připojovat k externímu napájecímu zdroji.

Ford Transit Custom Active in a forest

MOTORY A PŘEVODOVKY

JEŠTĚ LEPŠÍ DYNAMIKA

Motory z řady Ford 2.0 EcoBlue mají vyšší výkon i točivý moment a splňují přísné emisní normy Euro 6.2. Jedná se o konstrukčně vyspělé pohonné jednotky, které těží z řady pokročilých technických řešení zaměřených na snížení spotřeby.

Transit Custom Trail in motion near woods

JÍZDNÍ VLASTNOSTI

New Ford Transit Custom interior with dashboard and selectable drive modes

PŘIZPŮSOBÍ SE PODMÍNKÁM

Přepínatelné jízdní režimy umožňují přizpůsobit jízdní charakteristiku Transitu Custom aktuálním okolnostem. Na výběr jsou dva režimy: Normální a maximálně úsporný EcoMode. Systém upraví různá nastavení tak, aby vůz v daných podmínkách podával optimální výkon. V závislosti na zvoleném režimu se mění odezva na plyn, charakteristika řízení a u vozů s automatickou převodovkou rovněž strategie řazení.

HLÍDÁ VÁŠ SMĚR

Systém kombinue vizuální údaje z přední kamery s navigačními daty, aby vás upozornil, pokud vjedete do protisměrného provozu. Použitím vizuálního i zvukového znemní upozorní řidiče na možnost nebezpečí, aby nepokračoval v jízdě a včas zastavil. 

Ford Transit Custom driving wrong way to show wrong way alert feature
Transit Custom interior close up view to SYNC technology

KONEKTIVITA A PŘIPOJENÍ

Man with mobile showing FordPass Connect

ODEMKNĚTE CHYTROU STRÁNKU SVÉ DODÁVKY

Podnikání se stále více přesouvá do světa umělé inteligence a internetu – a spolu s ním i naše vozy. Transit Custom je nyní dodáván s modemem FordPass Connect, který umožňuje propojení vozu s aplikací FordPass Pro. Aplikace je užitečný nástroj, který je dobré mít po ruce. Dálkově ovládá vaši dodávku. S každou aktualizací se bude víc učit o vás, vaší práci i okolním světě. Zatímco plánujete své další kroky, FordPass Pro vám kryje záda. Má funkce zaměřené na zabezpečení, produktivitu a technický stav vozidel.

SYNC 3. POHODLNÉ OVLÁDÁNÍ S RUKAMA STÁLE NA VOLANTU

Ford SYNC 3 je moderní komunikační a zábavní systém, který slouží mimo jiné k ovládání telefonu, hudebního přehrávače nebo navigace. K ovládání můžete použít hlasové pokyny nebo 8" barevnou dotykovou obrazovku, která podporuje gesta zažitá z chytrých telefonů. Sledování dopravních informací v reálném čase vám pomůže vyhnout se dopravním zácpám. Když řeknete „mám hlad“, systém zobrazí seznam restaurací v okolí.

Ford SYNC interior display
Transit Custom parked near building with two men loading up

ZABEZPEČENÍ

New Ford Transit Custom parked against brick building

OBVODOVÝ ALARM 

Transit Custom je na přání dodáván s obvodovým alarmem, který spustí silnou sirénu, pokud jsou dveře nebo kapota otevřeny násilím. 

CHRAŇTE SVÉ PODNIKÁNÍ 

Víme, že vaše vozidlo a vše, co převáží, je jádrem vašeho podnikání. Proto SecuriAlert v prámci aplikace FordPass Pro povýšší vaše vozidlo do stavu vysokého zabezpečení. Pokud jsou dveře odemčeny nebo otevřeny, dokonce i s duplikovaným klíčem, pošle upozornění do vašeho telefonu. 

Trader in front of key shop with Transit Custom parked next to shop
New Blue Ford Transit Custom key fob detail

SAMI SI VYBERETE, KTERÉ DVEŘE CHCETE ZAMKNOUT A ODEMKNOUT

Transit Custom má dosud nejbezpečnější dálkově ovládané centrální zamykání. Můžete se totiž rozhodnout, že odemknete pouze jedny dveře. Všechny ostatní zůstanou zamknuté, dokud neaktivujete spínač na dveřích řidiče. Tento spínač řídí odemykání a zamykání všech dveří vozu. Prostřednictvím aplikace FordPass Pro můžete také zkontrolovat stav zámků a na dálku odemknout kabinu nebo nákladový prostor.

New Ford Transit Custom door shielding detail

ZÁMKY ODOLÁVAJÍCÍ VNIKNUTÍ 

Všechny zámky na dveřích Transitu Custom jsou opatřeny ochranou proti násilnému odvrtání nebo vylomení. 

Transit Custom parked outside with mountains view

BEZPEČNOST

SYSTÉMY AKTIVNÍ BEZPEČNOSTI, KTERÉ SE PŘIZPŮSOBÍ ROZLOŽENÍ NÁKLADU

Jedinečný senzor monitorující náklon vozidla pomáhá udržovat pneumatiky v kontaktu se silnicí v případě, že je těžiště vozu vysoko nebo při jízdě klopenými zatáčkami.

Více informací získáte na těchto odkazech