Home > Užitkové vozy > TRANSIT CUSTOM > Výbava > Zážitek z jízdy

Zážitek z jízdy

Obratný a snadno ovladatelný

Na dodávku střední velikosti je Transit Custom nevídaně obratný. Navíc se dodává s mnoha chytrými prvky, které řízení dále usnadňují.

Funkce představené na této stránce nemusí být k dispozici u všech nabízených variant. Pokud jsou k dispozici, může se jednat o příplatkovou výbavu na přání. Aktuální specifikaci naleznete v ceníku, který si můžete stáhnout.

Pomůže vám dodržovat rychlost

Inteligentní omezovač rychlosti v Transitu Custom se postará o dodržování rychlosti, abyste se vy mohli soustředit na sledování provozu. Kamera systému rozpoznávání dopravních značek nejprve detekuje aktuální omezení rychlosti (pokud je rozpoznávání aktivováno). Následně systém upraví nastavení maximální rychlosti podle zjištěného limitu.*

*Za dodržování nejvyšší povolené rychlosti zůstává i nadále plně odpovědný řidič. Inteligentní omezovač rychlosti se dodává pouze v kombinaci s adaptivním tempomatem.

New Ford Transit Custom interior with Speed Assist

Tempomat, který se automaticky přizpůsobí

Adaptivní tempomat umožňuje zvolit rychlost jízdy, kterou potom samočinně udržuje. Pokud ale jeho radarové senzory zaznamenají vpředu jiné vozidlo, váš vůz zpomalí, aby zachoval bezpečný odstup. Jakmile se silnice opět uvolní, systém znovu zrychlí na nastavenou rychlost. Detektor bezpečné vzdálenosti je součástí adaptivního tempomatu. Jeho úkolem je upozornit vás, pokud se neúmyslně příliš přiblížíte k vozidlu jedoucímu před vámi.

Nechte parkování na Transitu

Zaparkovat dodávku na rušné ulici nebo v omezeném prostoru je někdy těžké. S aktivním parkovacím asistentem však bude parkování snazší, než jste si doposud mysleli. Po aktivaci systém vyhledá vhodné podélné nebo příčné parkovací místo a pak do něj vůz navede. Vy nemusíte dělat nic víc než ovládat plyn a brzdu podle pokynů na obrazovce. Tato volitelná technologie umí z parkovacího místa zase vyjet, když chcete znovu vyrazit na cestu.

New Ford Transit Custom shown parking with active park assist
New Ford Transit Custom with Blind Spot Information System

Technologie, která vidí i to, co vy spatřit nemůžete

Systém hlídání mrtvých úhlů zaznamená díky radarovým senzorům vozidla schovaná v mrtvém úhlu zpětných zrcátek. Nacházejí se na obou stranách Transitu Custom a aktivně upozorňují na potenciální nebezpečí rozsvícením oranžové kontrolky, která je jasně viditelná ve zpětném zrcátku na příslušné straně.

Všimne si aut, která jste mohli přehlédnout

Varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa je součástí systému hlídání mrtvých úhlů. Když couváte z parkovacího místa, varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa zaznamená vozidla přijíždějící ze strany a upozorní vás na ně zvukovým signálem. Navíc se rozsvítí i kontrolka ve zpětném zrcátku na té straně, odkud vozidlo přijíždí, a zobrazí se upozornění na multifunkčním displeji.

New Transit Custom with Traffic Sign Recongition

Všimne si dopravních značek, které jste mohli přehlédnout

Systém rozpoznávání dopravních značek zaznamená značky umístěné vedle vozovky nebo nad ní i stálé nebo dočasné dopravní značení. Na přístrojovém panelu se pak rozsvítí kontrolka se symbolem rychlostního omezení nebo zákazu předjíždění.

Lepší vzhled i viditelnost díky LED dennímu svícení

Diodová světla denního svícení se vyznačují jasným světlem a nízkou spotřebou elektřiny. Díky nim bude váš Transit Custom lépe vidět ve dne i v noci. 

New Orange Ford Transit Custom LED headlights
New White Ford Transit Custom with black sport stripes and headlights

Světlomety, které automaticky reagují na situaci

Automatické světlomety využívají senzor, který detekuje soumrak nebo náhlou změnu světelných podmínek. V takovém případě se světla automaticky zapnou. Výsledkem je snazší a bezpečnější jízda.

Systém automatického přepínání dálkových světel pak dočasně ztlumí dálková světla, aby neoslňovala řidiče protijedoucích vozidel a vozidel jedoucích před vámi. Jakmile je vpředu opět volno, dálková světla se znovu rozsvítí, abyste měli nejlepší rozhled.

Pokročilý systém, který vám pomůže zůstat v jízdním pruhu

Zaznamená-li systém nechtěné vybočení z jízdního pruhu, okamžitě vás upozorní vibracemi volantu a grafickým symbolem na displeji.

New Blue Ford Transit Custom scanning the road
New Ford Transit Custom rear view camera

Snazší couvání

Patníky, kola, nízké zídky... zadní parkovací kamera zobrazí na obrazovce integrované v palubní desce vše, co je za vámi. Kromě toho, že vám ukáže věci, které se jinak dají snadno přehlédnout, vám parkování usnadní také zobrazením virtuálních čar, které vás bezpečně navedou i do toho nejmenšího prostoru. Kamera se zapíná automaticky, když zařadíte zpátečku.

Senzory usnadňující parkování

Parkovací senzory vpředu i vzadu vám pomohou odhadnout vzdálenost mezi vaším automobilem a nejbližší překážkou před vozem nebo za ním. Jakmile zaznamenají nějaký objekt, upozorní vás na něj zvukovým signálem, který bude postupně nabývat na intenzitě v závislosti na zkracující se vzdálenosti od překážky.

New Red Ford Transit Custom parking sensors
Ford SYNC logo

Ford SYNC s automatickým tísňovým voláním

Důležitou částí systému Ford SYNC je služba automatického tísňového volání*. V případě dopravní nehody, při které dojde ke spuštění airbagů nebo vypnutí přívodu paliva, umí tato technologie automaticky zavolat na linku tísňového volání. Využívá k tomu mobilní telefon spárovaný a připojený přes Bluetooth®. Hovor můžete zrušit nebo jej převzít a mluvit s operátorem linky tísňového volání sami. Nejdůležitější je, že systém poskytne záchranné službě potřebné informace jako např. GPS souřadnice i tehdy, když to není ve vašich silách.

*Automatické tísňové volání lze v současnosti využít ve více než 40 zemích Evropy. Tato funkce je aktivní, je-li připojen kompatibilní mobilní telefon. Uvede se v činnost vystřelením airbagů (s výjimkou kolenních airbagů), nebo když senzor nárazu odpojí přívod paliva. Funkce automatického tísňového volání není podporována ve všech evropských jazycích.

Top