FORD FOCUS ST VÝBAVA

Ford Focus ST front view

DYNAMIKA A HOSPODÁRNOST

Ford Focus ST 2.3 EcoBoost

DŮRAZ NA VĚTŠÍ VÝKON

Focus ST je dostupný s vynikajícím 2,3litrovým zážehovým motorem Ford EcoBoost, který poskytuje výkon 280 k s točivým momentem 420 Nm a zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než šest sekund. 

ELEKTRONICKY ŘÍZENÝ SAMOSVORNÝ DIFERENCIÁL

Navržen pro poskytování špičkového výkonu a rovnováhy Focusu ST. Elektronicky řízený samosvorný diferenciál maximalizuje kontrolu v zatáčkách nepřetržitou analýzou dat z mnoha senzorů. Systém během milisekund upraví rozdělení točivého momentu mezi hnací kola. To zlepšuje trakci a stabilitu, což znamená, že zatáčky můžete projíždět rychleji a přitom neztratit kontrolu.

Focus ST v pohybu
Přední pohled na Focus ST v pohybu

ELEKTRONICKY NASTAVITELNÝ ADAPTIVNÍ PODVOZEK

Precizně vyladěný podvozek Focusu ST byl zkombinován s elektronicky nastavitelným adaptivním podvozkemAdaptivní podvozek 2 (CCD), který nepřetržitě upravuje nastavení zadního odpružení pro zajištění vynikající kvality jízdy a jízdní dynamiky za jakýchkoli podmínek. Tento Focus byl vytvořen pro jízdy na silnici a zrozen pro závodní trať.

Focus ST in motion

JÍZDNÍ VLASTNOSTI 

INTELIGENTNÍ LED SVĚTLOMETY

Nové LED Matrix světlomety s integrovanými mlhovými světly a výrazným denním svícením poskytují vynikající viditelnost a poutavý design. Adaptivní systém předních světlometů optimalizuje světelný paprsek podle aktuálních jízdních podmínek. Uzpůsobí se například jízdě po dálnici, ve městě nebo na venkově a jinak vám posvítí při parkování nebo zatáčení.

Dynamické LED Matrix světlomety
Digitální přístrojový štít Focusu ST

DIGITÁLNÍ PŘÍSTROJOVÝ ŠTÍT

12,3" digitální přístrojový štít Focusu zobrazuje informace pro řidiče ve vysokém rozlišení formou intuitivních a snadno čitelných ikon. Můžete nastavit, které informace se zobrazí, včetně navigačních upozornění, a naprogramovat přednastavení jednotlivých ovládacích prvků.

AKTIVNÍ PARKOVACÍ ASISTENT

Parkování na rušné ulici nebo do těsných prostor může být obtížné. S aktivním parkovacím asistentem v novém Focusu je to však o mnoho snadnější. S automatickou převodovkou stačí při parkovacím manévru držet pouze stisknuté tlačítko, o vše ostatní se Ford Focus ST postará sám. S manuální převodovkou ovládáte řazení a pedály.

Aktivní parkovací asistent Fordu Focus
Head-up displej

HEAD-UP DISPLEJ

Průhledový displej promítá klíčové informace do vašeho zorného pole, takže jste stále informováni, aniž byste se museli dívat dolů na palubní desku. Barvu zobrazení můžete přizpůsobit svým preferencím.

Elektronická parkovací brzda

ELEKTRONICKÁ PARKOVACÍ BRZDA

Elektronická parkovací brzda umožňuje čistší a přehlednější interiér, snáze se používá a nevyžaduje tak častou údržbu. Brzdu aktivujete jednoduchým zatažením tlačítka na středové konzole.

Zadní parkovací kamera

ZADNÍ PARKOVACÍ KAMERA

Zadní kamera se zapíná automaticky poté, co zařadíte zpátečku, a ukazuje na displeji, co je za vámi. Systém navíc zobrazuje virtuální naváděcí linie, které vám pomohou zajet do parkovacího místa.

Adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT S FUNKCÍ STOP & GO

Adaptivní tempomat usnadňuje jízdu v hustém provozu. Jednoduše nastavíte požadovanou rychlost a systém bude automaticky udržovat přednastavený odstup od vozidla před vámi a v případě potřeby váš vůz zastaví. Jakmile se doprava uvolní, systém znovu zrychlí na nastavenou rychlost. K dispozici je u modelů s automatickou převodovkou.

Woman looking at a smartphone

KONEKTIVITA

FORD SYNC 4

Představujeme vám nový svět konektivity. Systém SYNC 4 s předplaceným balíčkem funkcí Connected NavFord Secure a Connected Navigation se bezproblémově propojí s vaším chytrým telefonem prostřednictvím aplikace FordPass a umožní vám ovládat vše, od telefonních hovorů až po zamykání / odemykání na dálku, hudbu a navigaci. SYNC 4 je dostupný s 13,2" dotykovou obrazovku s intuitivním uživatelským rozhraním, pokročilejším plánováním tras, aktuálními informacemi o dopravě, aktualizacemi Software Update a dosud nejsofistikovanějším ovládáním hlasem v českém jazyce.

Systém SYNC 4 s Connected Navigation
13,2" dotyková obrazovka

AKTUALIZACE SOFTWARE UPDATE

Díky aktualizacím softwaru na dálku Software Update se váš Focus průběžně vyvíjí podle nejnovějších vylepšení. Technologie cloudového připojení umožňuje aktualizace software na dálku, které budou časem přinášet nové funkce a vylepšovat ty stávající. Instalace aktualizací je rychlá a snadná. Často proběhne automaticky na pozadí. 

HLASOVÉ OVLÁDÁNÍ

SYNC 4 přináší zatím nejsofistikovanější hlasové ovládání. Díky připojení ke cloudu systém neustále aktualizuje svou slovní zásobu. Pokyny pro SYNC, aby vás zavedl na určité místo, přehrával hudbu, spravoval telefonní hovory nebo posílal textové zprávy, můžete nyní říkat přirozenějším způsobem.

Hlasové ovládání
Focus ST interior

KOMFORT A POHODLÍ 

Focus ST sedadla Performance

SEDADLA FORD PERFORMANCE

Žádný hatchback se neobejde bez pohodlných sportovních sedadel. Focus ST je k dispozici s předními sportovními sedadly nastavitelnými ve 14 směrech, vyvinutými inženýry Ford Performance a optimalizovanými pro dokonalou polohu řidiče. Díky čtyřsměrně nastavitelné bederní opěrce poskytují vysokou úroveň podpory a pohodlí.

VYHŘÍVANÉ ČELNÍ SKLO

V mrazivých ránech se vám bude jistě hodit. Tenká vlákna zahřejí čelní sklo tak, aby se odmrazilo a odmlžilo během chvilky. Současně rozmrazí i stěrače. 

Vyhřívané čelní sklo
Ford Focus ST side view

PRAKTIČNOST

Zavazadlový prostor

ZAVAZADLOVÝ PROSTOR

Podlaha zavazadlového prostoru přichází s lepším osvětlením, snadno se čistí a je vybavena sklopnou vertikální přepážkou, která umožňuje lepší organizaci a využití prostoru. Nová tzv. "mokrá zóna" s gumovou podlahovou rohoží umožňuje přepravovat mokré nebo zabahněné předměty odděleně od těch, které byste si nechtěli umazat.Standardní výbava. K dispozici pouze u karosérií typu kombi.

BEZDOTYKOVÉ OVLÁDÁNÍ PÁTÝCH DVEŘÍ

Pokud máte plné ruce, stačí mávnout nohou pod nárazníkem. Váš Focus rozpozná váš klíč a páté dveře se automaticky otevřou, popřípadě zavřou.

Bezdotykové ovládání pátých dveří
Woman looking out of a driver's window

BEZPEČNOST

Předkolizní asistent s detekcí chodců

PRE-COLLISION ASSIST S DETEKCÍ CHODCŮ

Předkolizní asistent s detekcí chodců sleduje okolí a upozorňuje na vozy i chodce, kteří se nacházejí před vozem nebo mu mohou zkřížit dráhu, a to ve vzdálenosti až 130 metrů. Pokud nezareagujete, začne vozidlo automaticky brzdit. Účelem této technologie je snížit závažnost nehod nebo jim dokonce úplně zabránit. 

AUTONOMNÍ NOUZOVÉ BRZDĚNÍ

Kamera snímá prostor před vozem a systém vás upozorní, pokud zjistí  hrozící nebezpečí srážky. Pokud nezareagujete, může vůz začít automaticky brzdit.

Autonomní nouzové brzdění

Pro více informací klikněte na odkazy níže