Home > Před nákupem > Objevte > Technologie > Konektivita > FordPass Connectivity
FordPass hand with mobile showing FordPass app

Zůstaňte s vozem ve spojení

Objevte svět konektivity s vestavěným modemem FordPass Connect. Unikátní propojení vašeho telefonu a vestavěného modemu ve voze nabízí mnoho užitečných funkcí, které jednoduše využijete na vašich cestách. 

Jakmile bude modem aktivován, k dispozici vám budou funkce ovládání vozu na dálku, Live Traffic a mnoho dalších.

FordPass Connect - close up on hand and mobile with FordPass app

Jak aktivovat FordPass Connect?

Modem FordPass Connect doporučujeme aktivovat již během převzetí vozu. Pokud by se tak nestalo, modem si můžete aktivovat také sami a to za pomoci našich video návodů, které jsou dosupné níže. V případě nejasností kontaktujte, prosím svého autorizovaného prodejce Ford.  

Videonávody FordPass Connect

Ikonická konektivita

Modem FordPass Connect se stává ještě užitečnějším, jakmile ho propojíte s aplikací FordPass. Právě po spárování s aplikací získáte přísup k množství úžasných funkcí naší ikonické konektivity. (Aplikace je dostupná v češtině)

Zamykat mobilem je hračka

Mezi nejoblíbenější funkce aplikce FordPass patří bezpochyby funkce dálkového ovládání vozidla*****. Právě díky aplikaci a vestavěnému modemu ve vozidle, budete mít možnost odemknout či zamknout vaše vozidlo na dálku. Odkudkoliv. Funkci nejvíce oceníte v momentech, kdy si nemůžete vzpomenout, zdali jste svůj vůz uzamkli. 

FordPass Connect - blue Ford with superimposed mobile phone icon
FordPass Connect - woman sitting in a car with frosted up window

Motor nastartujete odkudkoliv

Je-li váš vůz vybaven automatickou převodovkou, můžete jej nastartovat odkudkoliv**** vás jen napadne. Startujte z pohodlí domova nebo třeba své kanceláře. Funkci rozhodně oceníte zejména v zimě, kdy pomocí startování na dálku budete moci kabinu vozu příjemně ohřát. Nastartujete-li motor na dálku, dveře vozu zůstanou zamčeny, aby byla zajištěna maximální bezpečnost. 

Bezpečný, bezpečnější, eCall

Inovativní služba eCall** byla důmyslně navržena tak, aby zajistila ještě větší bezpečí na vašich cestách snížením času příjezdu záchranných složek na místo nehody. Dojde-li k vážnější nehodě, funkce eCall se automaticky spojí s tísňovou linkou a jejím pracovníkům poskytne vaši polohu. V případě nutnosti lze využít také fyzické tlačítko eCall ke kontaktování tísňové linky a to v případě, že jste byli například svědky dopravní nehody nebo v případě, kdy potřebujete okamžitou pomoc. O dostupnosti se informujte u autorizovaných dealerů Ford.

FordPass Connect - detail of Ford ceiling panel
FordPass Connect - person driving a car

Dopravní informace nyní Live (Traffic)

Vestavěnou navigaci SYNC 3 jsme vylepšili o novou funkci Live Traffic*. Díky tomu je naším nejpropracovanějším navigačním systémem vůbec. Live Traffic automaticky stahuje dopravní infromace a v případě omezení vybere alternativní trasu, abyste zbytečně nemuseli čas trávit v kolonách. Cestování tak bude ještě pohodlnější a rychlejší díky aktuálním dopravním informacím. Služba Live Traffic je k dispozici zdarma po dobu jednoho roku od registrace vozu. 

Vzdálená kontrola vozu

Zkontrolujte si vozidlo před cestou

Mějte všechno důležité pod kontrolou. Zbývající množství paliva nebo například tlak v pneumatikách si můžete jednoduše kdykoliv zkontrolovat a díky tomu si lépe rozplánovat vaše další jízdy.

FordPass Connect - man next to Ford car checking his phone
FordPass Connect - a hand holding mobile phone with FordPass App

Upozornění na stav vozu

Dostávejte ta nejdůležitější oznámení o stavu vašeho vozidla přímo do telefonu. Modem ve vozidle vám může automaticky zasílat upozornění, týkající se stavu vašeho vozidla. Ať už se jedná o chybějící kapalinu do ostřikovačů, prasklou žárovku, nebo v horším případě například závadu na motoru. Vždy budete mít aktuální informace včetně doporučení, jak v dané situaci postupovat. Pro všechny případy jsme do aplikace integrovali tlačítko pro přivolání asistenční služby a také možnost rezervovat si prohlídku u vašeho autorizovaného servisu Ford.

Parkovací místo si pamatuje za vás

Ať už zaparkujete v nejzapadlejší ulici, aplikace vám pomůže najít cestu zpátky k vozidlu. Mapa v aplikaci dokáže zobrazit přesnou polohu vašeho zaparkovaného vozidla.

FordPass Connect - man in a car park searching for a car
FordPass Connect - close up on hand and mobile with FordPass app

Nabití informacemi

Pokud plánujete nákup jednoho z našich plug-in hybridních vozů, aplikace FordPass vám poskytne rozšířené množství užitečných informací o vašem novém elektrifikovaném voze. Díky aplikaci si můžete zobrazovat například informace o aktuálním stavu nabití akumulátoru, zbývajícím času dobíjení a jízdních trendech. K dispozici budete mít také možnost vyhledat si nabíjecí stanice v okolí, nastavit si preferované časy dobíjení a mnoho dalších. 

Mezi další funkce patří:

Informace o nebezpečí v okolí (LHI)

FordPass Connect vás upozorní na nebezpečí, která se nachází na cestě před vámi. Ať už se jedná o porouchané vozidlo, práce na silnici nebo uzavírky. Modem získává informace o dopravní situaci nejen ze zdrojů dálničních a silničních společností, ale také z online připojených vozidel v okolí. Díky tomu budou vaše cesty bezpečnější. Být informovaný se prostě vyplatí a v provozu to platí o to víc.

FordPass Connect - a close up on car panel with local hazard info
FordPass Connect - family in a car

Wi-Fi jako doma, ale v autě.

Díky vestavěnému vysokorychlostnímu palubnímu 4G LTE Wi-Fi hotspotu*** již nemusíte čerpat vaše drahocenná data, abyste zůstali online. K palubní síti můžete připojit až deset zařízení a dlouhou cestu si klidně můžete zkrátit surfováním na internetu nebo třeba streamováním vašeho oblíbeného seriálu. Služba FordPass Connect přichází na trh se zkušební verzí, která skončí po uplynutí doby 3 měsíců nebo po vyčerpání objemu 3 GB dat. Následné obnovení provedete snadno z mobilního telefonu prostřednictvím stránek Vodafone. Na výběr budete mít z datových balíčků na den, měsíc a rok. Zkontrolujte si kompatibilitu vašeho vozu se službami FordPass Connect zde.

Moje jízdy

Papírovému zaznamenávání cest odzvonilo. Funkce Moje jízdy vám umožní automaticky ukládat infomace o všech vašich jízdách a zaznamenávat je do výchozího zařízení. Uskutečněné cesty můžete označovat jako soukromé nebo služební a dále je také porovnávat na základě ujeté vzádlenosti, celkového času a mnoho dalších. Samozřejmostí je možnost tato data exportovat. Funkce je také užitečná pro zjišťování vaší jízdní hospodárnosti a jízdních návyků.

FordPass Connect - red Ford car driving on motorway
Ford Puma driving in city

Přehled spotřeby

Přehled spotřeby je užitečná funkce, která monitoruje vaše jízdní návyky a nasledně je vyhodnotí v měsíčních přehledech. Tento souhrn je výsledkem analýzy jízdních dat z vestavěnoého modemu ve vozidle a mimo jiné dokáže například zobrazit přibližné náklady za palivo, které jste spotřebovali v určitém časovém období. Po nasbírání dostatečného množství dat budete mít k dispozici také přehledný graf, porovnávající spotřebu paliva v jednotlivých měsících.

Pomoc, když ji potřebujete

Pokud budete na cestách potřebovat pomoc, k dispozici je vám asistenční služba Ford Assistance. Pro maximální komfort může aplikace sdílet s operátory vaši přesnou lokaci a vy se tak nemusíte strachovat, že vás asistenční služba nenajde.

Roadside assistance person checking tyre on car
Top