ALOHA WANDERWELLOVÁ – PRVOTNÍ OBJEVITELKA 

21. BŘEZNA 2023

Aloha Wanderwellová byla americká cestovatelka, filmařka, manželka, matka a ženská verze Indiana Jonese. V pouhých šestnácti letech se stala první ženou, která procestovala celý svět. A to vše v modelu Ford Model-T. 

​Navštívila místa, která žádný muž ani žena ze Západu nikdy předtím neviděli. Její cesta byla zveřejněna v časopisech a popisovala každý krok jejího dobrodružství, stát po státu. 

Aloha Wanderwell with Ford Model-T

ALOHY PRVNÍ KROKY 

Odvážná expedice Alohy, podporována společností Ford Motor Company, začala v Paříži a trvala několik let. Model T "Flivver" byl vybrán kvůli své spolehlivosti a snadné opravitelnosti.  

Společnost Ford poskytovala technickou podporu prostřednictvím rozsáhlé sítě prodejců, kterou Aloha označila za „jediný globální servis náhradních dílů“. Její cesta trvala více než sedm let a za tu dobu navštívila Aloha 43 zemí. V některých případech petrolej nahradil benzín a rozdrcené banány nahradily olej.  

V Indii byli chvílemi zapotřebí místní voli, aby táhli Ford Model-T přes blátivé pláně a řeky.  

Aloha Wanderwell in front of pyramids

PO STOPÁCH CESTY ALOHY

Téměř o století později se po stopách Alohy vydá další objevitelka. Seznamte se s Lexie Alfordovou. Pro mnohé známá jako Lexie Limitless. Je to moderní průzkumnice, která ráda cestuje. Je nejmladší osobností, která do svých 22 let procestovala všechny suverénní země. Lexie se inspirovala Alohou Wanderwellovou a podnikne stejnou cestu jako ona. Tentokrát ve zbrusu novém, plně elektrickém modelu Ford Explorer. Není pochyb o tom, že cestou narazí na nepředvídatelné výzvy, ale právě díky nim je cestování tak vzrušující.  

Nový, elektrický Ford Explorer

Lexie with a tablet

OBJEVUJTE JINAK

Cesta Lexie ve zbrusu novém, plně elektrickém modelu Explorer začíná zde. Sledujte níže. 

Nový, elektrický Ford Explorer

New Ford Explorer