Home > Užitkové vozy > TRANSIT CONNECT > Výbava > Bezpečnost a zabezpečení

Bezpečnost a zabezpečení

Technologie, které umějí automaticky brzdit, pomohou přivolat pomoc
při nehodě a usnadňují rozjezdy ve stoupání.

Systémy, které umožňují zamykat a odemykat dveře jednotlivě; prakticky znemožňují zachytit kód klíče a rozezní alarm i po odpojení akumulátoru.

Transit Connect je vybaven vyspělou technikou, díky které budou vaše cesty snazší a bezpečnější.

Systém prevence zabraňuje nárazu při pomalé jízdě

Inovativní systém Active City Stop pomáhá předcházet nehodám v pomalu jedoucím provozu. Funguje v rychlostech do 50 km/h. Pokud je vpředu jedoucí vozidlo v dosahu jeho senzorů, systém nepřetržitě měří odstup. Zaznamená-li náhlé zpomalení vozidla vpředu, začne automaticky brzdit.

Zůstaňte za všech okolností pány situace

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Jakmile zaznamená jakoukoliv odchylku od zvolené jízdní dráhy jako např. počátek smyku, automaticky upraví vaši pozici na vozovce a pomůže vám dostat vůz zpět pod kontrolu.

Ford Transit Connect Electronic Stability Control
Ford Transit Connect Traction Control System - car skidding on the road

Maximální záběr s minimálním úsilím

Vyspělý systém regulace prokluzu kol eliminuje nadměrné protáčení kol a zajišťuje nejlepší možnou přilnavost, dynamiku a stabilitu právě tehdy, když to nejvíce potřebujete. Systém nepřetržitě monitoruje a reguluje distribuci točivého momentu na jednotlivá kola, čímž zajišťuje optimální záběr pneumatik při akceleraci.

Ford Transit Connect Curtain, driver, passenger and side airbags

Zdokonalená soustava airbagů

Pro Transit Connect je k dispozici kompletní řada airbagů. Na důležitých místech ve voze jsou rozmístěné vyspělé senzory, které zajišťují rychlou a kontrolovanou reakci airbagů.

Sami si zvolíte, které dveře chcete odemknout či zamknout

Transit Connect nabízí dálkové ovládání centrálního zamykání, které je bezpečnější, než kdy dříve. To proto, že můžete například odemknout pouze dveře řidiče, zatímco ostatní zůstanou bezpečně uzamknuty, dokud neodemknete zbývající dveře prostřednictvím tlačítka umístěného na dveřích řidiče. Totožné tlačítko také centrálně ovládá zamykání a odemykání všech dveří vozidla.

Ford Transit Connect Remote central locking
Ford Transit Connect Advanced key fob

Pokročilá konstrukce klíče centrálního zamykání jej činí dvakrát tak bezpečným

Nový pokročilý výklopný klíč činí Transit Connect velmi odolným proti odcizení. To proto, že vnitřní vysílač má dva kanály, díky čemuž je pro zloděje prakticky nemožné jej skenovat či kopírovat. Tento dobíjecí klíč je také vysoce odolný vůči vodě či otěru, aby tak obstál veškerému namáhání každodenního použití.

Top