ZÁŽITEK Z JÍZDY

Ford Kuga je navržen tak, aby kombinoval elegantní design s odolnými schopnostmi SUV: Nový inteligentní adaptivní tempomat Ford Kuga a 5 volitelných jízdních režimů znamená, že můžete svůj zážitek z jízdy přizpůsobit jakýmkoliv podmínkám na silnici.

VÁŠ OSOBNÍ ASISTENT ŘÍZENÍ

Ford Co-Pilot 360 kombinuje řadu technologií, které společně přispívají k pohodlnějšímu a příjemnějšímu zážitku z jízdy. Adaptivní tempomat automaticky upravuje vaši rychlost na základě vozidla jedoucího před vámi. Systém dokonce dokáže rozpoznat značení omezující rychlost a podle toho upravit rychlost vašeho tempomatu. A systém aktivního udržování v jízdním pruhu může poskytnout asistenci řízení sledováním dopravního značení, které vám pomůže udržet si polohu uprostřed jízdního pruhu.

POMÁHÁ VÁM UDRŽET SE V JÍZDNÍM PRUHU

Systém aktivního udržování v jízdním pruhu používá přední kameru k detekci jízdních pruhů. Systém LKA poskytuje jemnou podporu řízení, která vám pomůže navést vás zpět do jízdního pruhu. Pokud se vaše kolo dotkne čáry nebo okraje vozovky, funkce LKA vyvine lehký tlak na volant a zobrazí vizuální varování. Tato technologie se automaticky deaktivuje při rychlostech nižších než 64 km / h nebo ji lze vypnout ručně.

NECHTE KUGU ZAPARKOVAT ZA VÁS

Parkování na rušné ulici nebo v omezeném prostoru může být obtížné. S vylepšeným aktivním parkovacím asistentem Ford Kuga je to jednodušší než kdy dříve. Systém dostupný u modelů s automatickou převodovkou dokáže identifikovat vhodné parkovací místo a poté za vás automaticky provést celý parkovací manévr. Aktivuje se podržením tlačítka, není třeba, abyste řídili nebo používali pedály - auto se o vše postará za vás.

Ford Kuga detail interiéru
Ford Kuga displaying Geofencing

GEOFENCING

Kuga Plug-In Hybrid nabízí inovativní funkci Geofencing prostřednictvím obrazovky Ford SYNC 3. Nastavte si upozornění ve voze na hranice nízkoemisních zón a váš vůz vám při průjezdu na obrazovce připomene, že je potřeba přepnout do režimu elektrického pohonu.

VIDÍ, CO SE BLÍŽÍ. Z OBOU STRAN.

Malá přední širokoúhlá kamera přenáší rozdělený obraz na displej systému SYNC 3. Díky tomu okamžitě zpozorujete auta, cyklisty nebo chodce, a to z obou stran. Tato přední širokoúhlá kamera je k nezaplacení zejména v situacích, kdy vyjíždíte z úzkého parkovacího místa nebo odbočujete do nepřehledné křižovatky.

Ford Kuga přední širokoúhlá kamera
Ford Kuga zadní parkovací kamera

SNAZŠÍ COUVÁNÍ

Patníky, kola, nízké zídky… zadní parkovací kamera se aktivuje automaticky při zařazení zpátečky a na displeji SYNC 3 zobrazí vše, co je za vámi. Kromě toho, že vám odhalí věci, které se dají snadno přehlédnout, vám také zobrazí virtuální čáry, které vám ukážou aktuální trasu a pomohou zaparkovat i do toho nejužšího místa. Můžete také přepnout na obraz s rozdělenou obrazovkou, který vám ukáže, co se blíží z obou stran vašeho vozu, což usnadní couvání z úzkého prostoru.

UVIDÍ ZNAČKY, KTERÉ VY MŮŽETE PŘEHLÉDNOUT

Ať už jsou značky vedle silnice nebo nad ní, trvalé nebo dočasné, dokáže je systém rozpoznat. Na přístrojovém štítu se zobrazují ikony rychlostních limitů a upozorní vás tak na změnu omezení.

Ford Kuga na silnici – rozpoznávání dopravního značení
Fored Kuga přední LED světlomety

POMŮŽE VÁM VIDĚT DO ZATÁČEK

Adaptivní přední světlomety Fordu Kuga zajišťují vynikající viditelnost za různých podmínek. LED světlomety sledují prostor před vozem prostřednictvím kamery a upravují světelný kužel podle potřeby v různých situacích, včetně zatáček na silnici nebo blížících se kruhových objezdů. Neoslňující dálkové světlomety upravují úhel tak, aby zajistily maximální osvětlení a minimální oslnění a chránily tak protijedoucí účastníky provozu, jakmile je systém detekuje.

Ford Kuga head-up displej

DŮLEŽITÉ INFORMACE MRKNUTÍM OKA

Head-Up displej promítá klíčové informace do vašeho zorného pole, takže můžete současně sledovat vozovku před sebou. Díky kompatibilitě s polarizačními slunečními brýlemi může vždy čistě a jasně zobrazovat preferovaný obsah od rychlosti jízdy přes navigační pokyny či upozornění tempomatu až po údaje systému rozpoznávání dopravních značek.

PÁR OČÍ NAVÍC

Systém hlídání mrtvých úhlů (BLIS) vás upozorní na vozidla, která mohou být přehlédnuta v mrtvém úhlu zpětných zrcátekAsistenční systémy. Jakmile nějaké vozidlo zaznamená, rozsvítí kontrolku v zrcátku na příslušné straně. Pokud si nevšimnete varování, systém vyvine na řízení lehký odpor, aby vás od manévru odradil. Další funkcí systému BLIS je varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa s omezeným výhledem. Pokud systém zaznamená, že se z kterékoli strany blíží jiné vozidlo, upozorní vás na něj zvukovým znamením.

KUPŘEDU S JISTOTOU

Systém asistence křižovatek používá přední kamery a radaru Kuga, které vám pomohou bezpečně projet křižovatkou nebo na ní odbočit. Při odbočování vlevo systém vyhodnocuje rizika protijedoucích vozidelAsistenční systémy. Zaznamená-li nebezpečí kolize, automaticky aktivuje brzdy.

Ford Kuga boční pohled na rozjezd ve svahu

VÍCE JISTOTY PŘI ROZJEZDECH V KOPCI

Asistent pro rozjezd do svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Ford Kuga detail přístrojového štítu

POMŮŽE VÁM VYDAT SE SPRÁVNÝM SMĚREM

Upozornění na špatný směr používá přední kamery a informace z navigačního systému ke zjištění, zda jste omylem nepřejeli do protisměru. Systém zapne varovné vizuální a zvukové upozornění na jízdu v protisměru, takže můžete včas zastavit a jednat.

DYNAMIKA A HOSPODÁRNOST

Výkonný, úsporný a všestranný. Z nabídky hybridních, zážehových i vznětových motorů si určitě vyberete Ford Kuga dle svého gusta. Pokročilý Kuga Plug-in Hybrid nabízí bezproblémovou kombinaci zážehového a elektrického pohonu a Kuga Hybrid umožňuje samonabíjení.

Nástěnná nabíječka Ford Wallbox

NABÍJENÍ BEZ NÁMAHY

Pokud si vyberete nový Kuga Plug-in Hybrid, je dodáván s jedním standardním kabelem, který se hodí pro běžnou domácí zásuvku na 230 V. Navíc si můžete přiobjednat kabel pro veřejné nabíjecí stanice.

Chcete-li doma nabíjet co nejrychleji, můžete si jako volitelné příslušenství nainstalovat nástěnnou nabíječku Ford Wallbox. Nástěnná nabíječka Ford Wallbox dokáže nabít Ford Kuga z 0 na 100 % za přibližně než 3,5 hodinyFord Kuga - Nabíjení bez námahy. U některého z našich partnerů vám můžeme na přání zprostředkovat odbornou instalaci nástěnné domácí nabíječky.

Při jízdě pomáhají dobíjet akumulátor rekuperační brzdění a napájení z motoru.

Spravujte nabíjení pomocí aplikace FordPass ve svém telefonu. Můžete se podívat na stav nabíjení a nastavit preferované doby nabíjení, abyste mohli využít nižší noční tarify na elektřinu. 

POKROČILÁ SAMONABÍJECÍ TECHNOLOGIE

Kromě nabíjení vašeho vozu Kuga Plug-in Hybrid ze sítě, je akumulátor také schopný se sám dobít. Regenerativní brzdění zachycuje část energie, která se obvykle ztratí, když zabrzdíte a poté ji pošlete zpět do akumulátoru. Také sám spalovací motor posílá energii zpět. To pomáhá neustále udržovat akumulátor nabitý a maximalizovat tak účinnost jízd.

Ford Kuga zastavení ve městě

DÍKY SYSTÉMU STOP-START SPOTŘEBUJETE MÉNĚ PALIVA

Když vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie automaticky zhasne motor. Důležité přístroje jsou však stále napájeny. Když se budete chtít znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle nebo, u vozů s automatickou převodovkou, sešlápnout plynový pedál. Motor ihned sám naskočí. Systém Stop-Start je nejefektivnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 % (městský cyklus).

ZKROŤTE KAŽDÝ TERÉN

Kuga je navržena tak, abyste v jakékoli situaci měli vše pod maximální kontrolou. Vyberte si z pěti jízdních režimů, které upraví charakter vozu podle aktuálních podmínek. Vyberte si: Normal, Sport, Mokro/Kluzký povrch, Nezpevněné cesty nebo pro maximální úspornost režim Eco. V jízdních režimech se mění akcelerace, řízení i podvozek a zároveň také nastavení stabilizačního a protiprokluzového systému. V každé situaci tak budete mít novou Kugu zcela pod kontrolou. 

Ford Kuga volitelné jízdní režimy
Ford Kuga šestistupňová manuální převodovka

RYCHLÉ MANUÁLNÍ ŘAZENÍ

Šestistupňová manuální převodovka Fordu Kuga je dimenzovaná i na vysoké točivé momenty a vyznačuje se hladkým, přesným řazením. Indikátor řazení na přístrojovém štítu vás informuje o tom, kdy řadit, abyste dosáhli co nejmenší spotřeby.

Ford Kuga automatická převodovka

PLYNULÉ OVLÁDÁNÍ AUTOMATU

U modelů s automatickou převodovkou vám otočný volič dává úplnou kontrolu nad samočinnou 8stupňovou převodovkou – umožňuje hladké přepínání režimů (P, R, N, D) prostým otočením voliče. Otočný volič nezabírá tolik místa jako tradiční pákový a interiér díky němu působí úhlednějším dojmem.

Nízké emise

NIŽŠÍ EMISE

Díky působivým hodnotám emisí CO2 ve výši pouhých 22-25 g CO2/km (WLTP) splňuje motor Fordu Kuga Plug-in Hybrid (PHEV) přísné emisní normy Euro 6.2. Tyto normy mají za cíl zlepšit kvalitu ovzduší a snížit emise výfukových plynů.

KOMFORT A POHODLÍ

Ze všech designových detailů Kugy od plynulých linií přes prémiové doplňky interiéru až po velkorysý výhled panoramatickou skleněnou střechou vyzařuje intenzivní energie. Aplikace FordPass vám umožňuje spojit se s Kugou odkudkoliv. Široká paleta pokročilých technologií pak zpříjemňuje a usnadňuje každou jízdu.

EXTRA PODPORA BĚHEM JÍZDY

V 10 směrech nastavitelné, elektricky seřiditelné sedadlo řidiče vám umožňuje přizpůsobit si polohu přesně podle vašich preferencí. Můžete posouvat sedadlo dopředu nebo dozadu a také nastavit opěrku hlavy, výšku sedadla, opěradlo zad a bederní opěrku. 

Ford Kuga polohovaní sedadel

ODEMKNĚTE SVĚT KONEKTIVITY

Aplikace FordPass se bezproblémově propojí s modemem FordPass Connect ve vašem voze a odemkne celou řadu funkcí konektivity. Získáte vzdálený přístup ke svému SUV odkudkoliv, což vám umožní sledovat polohu vaší Kugy a dokonce ji zamknout. Aktualizace dopravní situace, které se zobrazují přímo v navigačním systému vozu, vám pomohou vyhnout se zpožděním a hustému provozu. Díky upozorněním na technický stav vozu zasílaným přímo na váš telefon získáte přehled o údržbě.

Pokud vlastníte Kuga PHEV, můžete se pomocí telefonu podívat na aktuální stav akumulátoru, vyhledat veřejné nabíjecí stanice a nastavit preferované doby nabíjení doma. Můžete si dokonce předem nastavit teplotu kabiny, aby byla hned připravená k odjezdu. Další informace o aplikaci FordPass.

Nástěnná nabíječka Ford Wallbox

SNADNÉ NABÍJENÍ DOMA

Nový Ford Kuga Plug-in Hybrid je dodáván se standardním nabíjecím kabelem k nabíjení z domácí síťové zásuvky. 

Chcete svůj plug-in hybrid nabíjet doma co nejrychleji? Nástěnná nabíječka Ford Wallbox vám bude užitečná. U některého z našich partnerů vám můžeme na přání zprostředkovat odbornou instalaci nástěnné domácí nabíječky Ford Wallbox s vyšším výkonem. Z nástěnné nabíječky Ford Wallbox se vůz nabije rychleji než z běžné zásuvky.

Ford Kuga automatické otvírání 5. dveří

UŽ ŽÁDNÉ HLEDÁNÍ KLÍČŮ

Bezdotykové ovládání pátých dveří usnadňuje přístup do zavazadlového prostoru Kugy, i když máte zrovna plné ruce. S klíčem KeyFree v kapse nebo kabelce jednoduše jemně pohybujte nohou pod středem zadního nárazníku a zadní dveře se otevřou, aniž byste se něčeho museli dotýkat. Můžete je také otevřít a zavřít, když sedíte ve voze.

Ford Kuga pohled na panoramatickou střechu

S PANORAMATICKOU STŘECHOU SE VÁM OTEVŘE SVĚT

Užijte si lepší výhled z pohodlí svého Fordu Kuga. Elektricky ovládaná panoramatická střecha se dvěma panely vám dá pocit, že jste obklopení okolní scenérií. Prosklená plocha sahá přes první i druhou řadu sedadel a zaplavuje interiér přirozeným světlem a po otevření přináší dostatek čerstvého vzduchu. Sklo má také reflexní vrstvu, která pomáhá udržovat interiér v chladu, když je střecha zavřená, zatímco vnitřní sluneční clona poskytuje stín, když jej potřebujete.

Ford Kuga podložka pro bezdrátové nabíjení

NABÍJENÍ ZAŘÍZENÍ ZA JÍZDY

Interiér Fordu Kuga byl navržen s ohledem na maximální prostor a praktičnost. Například multimediální přihrádka ve středové konzoli je dostatečně velká i pro ty největší smartphonySmartphone Charging. Pro kompatibilní telefony je rovněž k dispozici bezdrátové nabíjení, takže není problém mít dané zařízení vždy připravené k použití.

Ford Kuga ovládání klimatizace a vyhřívání

VÍCE KOMFORTU

Sedadla řidiče a spolujezdce jsou vyhřívaná. S vyhřívaným volantem vám začne den hned příjemněji a ruce vám zůstanou v teple i během mrazivých zimních rán. Pokud má vaše Kuga automatickou převodovku, můžete pomocí aplikace FordPass na dálku nastartovat motor, předehřát vůz a ujistit se, že je čelní sklo ve správný čas rozmrazené. Vůz je připraven vyrazit hned, když je třeba. 

BEZPEČNOST A ZABEZPEČENÍ

Děláme maximum pro vaše bezpečí: od upozornění na hrozící kolizi až po inteligentní systémy, které vám pomohou udržet trakci a stabilitu. Proto je nový Ford Kuga standardně vybaven řadou inteligentních asistenčních technologií, které chrání vás, vaši rodinu i ostatní účastníky provozu.

Euro NCAP logo

PĚTIHVĚZDIČKOVÁ BEZPEČNOST

Neříkáme to jen my. Není pro nás překvapením, že schopnost Fordu Kuga ochránit vás i vaše spolucestující byla potvrzena udělením pěti hvězdiček od přední nezávislé organizace Euro NCAP, která se zabývá bezpečností vozidel. Tato organizace důkladně zkoumá bezpečnost všech nových vozidel a podrobuje je přísnému testování.

PRO KLID DUŠE

Když si koupíte hybridní model Kuga Plug-in Hybrid (PHEV), zajistí poprodejní péče společnosti Ford, že všechny hybridní komponenty, včetně vysokonapěťového akumulátoru PHEV, budou také chráněny vaší zárukou. Prodloužená záruka FORD PROTECT platí 5 let/100 000 km. Pro hybridní pohony platí záruka 5 let/100 000 km na všechny vysokonapěťové komponenty a 8 let/160 000 km na vysokonapěťový akumulátor.

SYSTÉM, KTERÝ POMÁHÁ CHRÁNIT CHODCE

Pre-Collision Assist s detekcí chodců sleduje prostor před vozem prostřednictvím kamery. Zaznamená-li riziko střetu s jiným vozidlem nebo chodcem, upozorní vás na to. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil.

BUĎTE VČAS INFORMOVÁNI O NEBEZPEČÍ V OKOLÍ

Upozornění na nebezpečí v okolí vás informují o problémech, které by mohly ovlivnit vaši cestu. Od prací na silnici přes nehody až po povodně… Systém využívá k odhalování problémů ve vaší oblasti data z vozidel vybavených online připojením, veřejné databáze nehod a dalších zdrojů. Upozornění na digitálním displeji vám umožní zjistit typ nebezpečí i jeho vzdálenost od vás. Roční zkušební období zdarma na Upozornění na nebezpečí v okolí aktivujete stažením aplikace FordPass.

Ford Kuga upozorní na nebezpečí na cestě
Ford Kuga zadní pohled

MAXIMALIZUJE BRZDĚNÍ V PŘÍPADĚ NEBEZPEČÍ

Brzdový asistent (EBA) byl navržen tak, aby dokázal rozpoznat stav nouzového brzdění a optimalizoval tlak v brzdné soustavě pro dosažení maximálního brzdného účinku.

Ford Kuga na kluzkém povrchu

POMÁHÁ UDRŽET VŮZ POD KONTROLOU

Elektronický stabilizační systém nepřetržitě monitoruje jízdu. Pokročilé senzory systému ABS a protiprokluzového systému dokáží zaznamenat ztrátu přilnavosti a automaticky přibržďovat jednotlivá kola tak, aby se obnovila jízdní stabilita.

ISOFIX

DBÁ NA BEZPEČÍ DĚTÍ

Ford Kuga je zkonstruován tak, aby zajistil bezpečí dětských pasažérů při každé jízdě. Je vybaven úchyty ISOFIX, takže můžete do vozu snadno namontovat dvě dětské sedačky.

Kontrola upozornění na technický stav vozidla

UPOZORNĚNÍ NA STAV VOZU

S aplikací FordPass můžete být informování nejen na dopravní situaci, ale také na technických stav vašeho vozu Kuga. Upozornění vám budou zasílána přímo do vašeho chytrého telefonu. Aplikace vás upozorní na nízký tlak v pneumatikách, kdy máte vyměnit olej, a také na řadu dalších věcí, které vám pomohou udržovat váš Ford v nejlepší kondici. Mějte přehled o technickém stavu vašeho vozidla a v případě potřeby si můžete přímo v aplikaci vyžádat opravu u preferovaného servisu Ford.

Ford Kuga – Tatcham alarm

ZABEZPEČENÍ FORDU KUGA PŘED NENECHAVCI

Vyspělý alarm se automaticky uvede do režimu ostrahy při dvojitém uzamknutí vozu. Pokud senzory zaznamenají pohyb uvnitř nebo dojde k násilnému vniknutí, popřípadě zvednutí vozu, rozezní se silná siréna. Tato technologie rovněž brání nežádoucímu odtažení vašeho Fordu Kuga. Upozornění na spuštění alarmu můžete také obdržet prostřednictvím aplikace FordPass, pokud je alarm vozidla aktivován. 

PRAKTIČNOST

Rafinovaný moderní design zvenku. Přizpůsobivý, všestranný prostor. Nový Ford Kuga je dokonale připraven uspokojit vaši vnitřní touhu po dobrodružství. Díky široké nabídce střešních nosičů si Ford Kuga snadno připravíte na každé víkendové dobrodružství.

Ford Kuga posuvná zadní sedadla

FLEXIBILNÍ, PŘIZPŮSOBIVÉ USPOŘÁDÁNÍ ZADNÍCH SEDADEL

Dynamický interiér nového Fordu Kuga si můžete pro každou cestu dokonale upravit. Potřebujete více prostoru pro náklad na velký výlet nebo preferujete pohodlí s větším místem pro nohy vzadu? Flexibilní zadní sedadla lze posunout dopředu nebo dozadu podle aktuální potřeby a zvýšit tak kapacitu zavazadlového prostoru až o 67 litrů. Nebudete tedy mít problém zabalit vše, co potřebujete.

STŘEŠNÍ LIŽINY

Stylové matné hliníkové nebo černé střešní ližiny umocňují luxusní SUV charakter vašeho nového Fordu Kuga a zároveň tvoří základnu pro další příslušenství pro přepravu nákladu na střeše.

Ford Kuga pohled na střešní ližiny
Ford Kuga pohled na střešní ližiny

PRAKTICKÉ ODKLÁDACÍ PROSTORY PO CELÉM INTERIÉRU

Čistý a přehledný design interiéru Kuga nabízí spoustu užitečného úložného prostoru. Velká multimediální přihrádka ve středové konzoli je dostatečně prostorná i pro ty největší smartphony. Řidič i spolujezdec mají k dispozici velké držáky nápojů a dokonce i dveře byly navrženy tak, aby maximalizovaly prostor.

Ford Kuga velký zavazadlový prostor

PROSTORNÝ A PRAKTICKÝ

Snadné nákupy i cesty s dětmi do školy. Nebo můžete dozadu naložit pár jízdních kol a vydat se za dobrodružstvím. Za druhou řadou sedadel Fordu Kuga je až 645 litrů prostoru. Sklopením zadních sedadel získáte až 1530 litrů, takže budete mít vždy dostatek místa.

Ford Kuga praktické tažné zařízení

SKLOPNÉ TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ: VŽDY PO RUCE, ALE NEPŘEKÁŽÍ

Tažná zařízení bývají většinou namontovaná napevno, takže trčí za zadním nárazníkem. Ford Kuga lze na přání vybavit sklopným tažným zařízením, které se schová pod nárazník, když ho zrovna nebudete potřebovat.

Pro více informací klikněte na odkazy níže