Ford Kuga being charged by woman

NABITÁ A PŘIPRAVENÁ VYRAZIT

FORD KUGA PLUG-IN HYBRID

Zobrazený model je Ford Kuga ST-Line X Plug-in Hybrid

PRŮVODCE NABÍJENÍM FORDU KUGA PLUG-IN HYBRID

Udržovat Ford Kuga Plug-in Hybrid nabitý je snadné. Po plném nabití ujedete až o 61-64 km (WLTP) pouze na elektřinu. V městském provozu s častým zastavováním narůstá dojezd na elektřinu až na 83-88 km.

Na této stránce najdete vše, co potřebujete vědět o nabíjení své nové Kugy Plug-in Hybrid, od délky nabíjení přes dojezd na elektřinu až po emise CO2

JAK DLOUHO SE KUGA PLUG-IN HYBRID NABÍJÍ?

Doba nabíjení Kugy Plug-in Hybrid závisí na tom, zda nabíjíte doma, nebo na veřejné nabíjecí stanici, a jaký typ konektoru využíváte.

K vozu se standardně dodává domácí nabíjecí kabel. Umožňuje nabíjet Kugu z běžné domácí zásuvky (230 V). Pro rychlejší nabíjení doma Ford doporučuje nástěnnou nabíječku Wallbox. Jedná se o volitelné příslušenství, dodávané za příplatek.

Níže uvedená tabulka ukazuje, jak dlouho trvá úplné nabití akumulátoru Kugy Plug-in Hybrid prostřednictvím standardně dodávaného domácího kabelu, nástěnné nabíječky Wallbox (příslušenství) a veřejné nabíjecí stanice.

  Doba nabíjení
Nabíjení z běžné domácí zásuvky (230 V) 6 - 6,5 hod.
Nabíjení nástěnnou nabíječkou Wallbox doporučenou Fordem (7 kW) 3 - 3,5 hod.
Nabíjení na veřejné nabíjecí stanici 3 - 3,5 hod.
next
prev
Domácí nabíjecí kabel

DOMÁCÍ NABÍJECÍ

KABEL (STANDARDNÍ VÝBAVA)

Na jedné straně má koncovku do běžné domácí zásuvky a na druhé koncovku typu 2.

Doba nabíjení: 6 hodin

Nástěnná nabíječka Wallbox

DOMÁCÍ NÁSTĚNNÁ

NABÍJEČKA

Dodává se s kabelem s koncovkou typu 2.

Doba nabíjení: 3–3,5 hod.

Kabel pro veřejné nabíjecí body

KABEL PRO

VEŘEJNÉ NABÍJEČKY

Kabel typ 2/typ 2, koncovka se zapojením do vozu na jedné straně a do veřejné nabíjecí stanice na druhé.

Doba nabíjení: 3–3,5 hod.

NABÍJENÍ KUGY PHEV DOMA

Nabíjet vůz s PHEV pohonem doma je snadné. 

K modelu Kuga PHEV se standardně dodává nabíjecí kabel pro domácí použití. Na jedné straně má tradiční domácí zástrčku, na druhé straně pak koncovku pro zapojení do vozu. Ke spuštění nabíjení stačí kabelem připojit Kugu k zásuvce.

Pokud si necháte namontovat domácí nástěnnou nabíječku, nabíjení se výrazně zrychlí. K nástěnné nabíječce se dodává také kabel typu 2, který je pro rychlejší nabíjení zapotřebí.

Ať už používáte běžnou zásuvku, nebo nástěnnou nabíječku, předvolby nabíjení můžete nastavit prostřednictvím obrazovky systému SYNC i v aplikaci FordPass. Lze naprogramovat, kdy se má Kuga nabíjet, aby byla vždy ve správný čas připravena vyrazit.

NABÍJENÍ KUGY PHEV NA VEŘEJNÝCH NABÍJECÍCH STANICÍCH

Potřebujete-li nabít akumulátor svého Plug-in hybridu mimo domov, jsou veřejné nabíjecí stanice jednoduchým a praktickým řešením.

Chcete-li na nich Kugu nabíjet, musíte zakoupit kabel pro veřejné nabíjení. Má konektory typu 2 s kolíky na jedné a otvory na druhé straně.

INSTALACE DOMÁCÍ NÁSTĚNNÉ NABÍJEČKY

Chcete-li nabíjet svoji Kugu Plug-in Hybrid doma co nejrychleji, budete potřebovat nástěnnou nabíječku Wallbox. Stačí se obrátit na svého prodejce Ford, který vám může na přání zprostředkovat odbornou instalaci. Z nástěnné nabíječky se zcela vybitá Kuga plně nabije za 3 až 3,5 hodiny.

KUGA PLUG-IN HYBRID: TECHNICKÉ ÚDAJE

Následující tabulka obsahuje hodnoty dojezdu, výkonu a emisí modelu Kuga PHEV. 

Všechny údaje vycházejí z homologačního cyklu WLTP. Jezdíte-li krátké vzdálenosti a využíváte jen elektrický pohon, jsou emise CO2 nulové.

Dojezd na elektřinu (plné nabití) 61 km
Dojezd na elektřinu ve městě (plné nabití) 83 km
Maximální výkon 225 k
Emise CO2 25 g/km
Spotřeba paliva (vážená kombinovaná) 1,1 l/100km
next
prev

KOLIK STOJÍ NABÍJENÍ VOZU KUGA PLUG-IN HYBRID?

Náklady na nabíjení vašeho vozu Kuga Plug-In Hybrid se liší v závislosti na tom, zda jste doma, nebo využíváte veřejnou nabíjecí stanici. V tabulce níže je uveden odhad nákladů na nabití akumulátoru.

Průměrná cena elektřiny za 1 kWh* 7,24 Kč
PHEV využitelná kapacita akumulátoru 11,2 kWh
Cena plného nabití
81,09 Kč
Maximální dojezd na elektřinu
61 km
Náklady na 1 km čistě elektrické jízdy 1,33 Kč
next
prev

*Jedná se o průměrnou cenu domácností v České republice za 1. pololetí 2023 dle ČSU.

JAKO BYSTE POTŘEBOVALI DALŠÍ MOTIVACI

Na Kugu Plug-in Hybrid lze uplatnit další výhody, jako například osvobození od nákupu dálniční známky nebo parkování na modrých a fialových zónách v Praze. Aktuálnost poskytovaných výhod si vždy ověřte u příslušných úřadů.

Ford Kuga boční pohled

PROPOJTE SE SE SVÝM TELEFONEM

Aplikace FordPass umožňuje bezproblémovou integraci s vaším vozem Kuga PHEV prostřednictvím chytrého telefonu. Poskytuje přístup k mnoha funkcím, jako je navigace a informace o stavu vozu. Užitečné funkce pro plug-in hybridní pohon zahrnují vyhledání veřejných nabíjecích stanic, správu domácího nabíjení a nastavení času odjezdu. Podívejte se na video o tom, jaké benefity přináší propojení vozu Kuga a aplikace FordPass. 

Pro více informací klikněte na odkazy níže