Home > Osobní vozy > NOVÉ MONDEO > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Suverénní jízdní projev

Nový Ford Mondeo disponuje výkonnými a úspornými motory i řadou inteligentních technologií. Výsledek: podmanivá dynamika a precizní ovladatelnost. Můžete se rozhodnout pro hybridní pohon, benzín, nebo diesel. Všechny pohonné jednotky poskytují výkon, který chcete, a hospodárnost, kterou potřebujete. Spojení promyšlené konstrukce a pokročilých technických řešení znamená vynikající spotřebu paliva a nízké emise CO2 bez ohledu na to, jakou motorizaci si vyberete.

Ford Mondeo front part showing regenerative braking

Efektivnější dobíjení akumulátoru

Na rozdíl od konvenčních systémů obnovuje Inteligentní rekuperační dobíjení kapacitu akumulátoru pouze tehdy, když je to zapotřebí. Pokud to není nutné, nedobíjí například během akcelerace. Tím pomáhá snížit spotřebu a emise.

Díky systému Stop-Start spotřebujete méně paliva

Jakmile vůz zastaví na semaforech nebo v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. (I nadále však napájí světlomety, klimatizaci, rádio nebo systém Ford SYNC.) Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit jedničku jako obvykle, popřípadě u vozů s automatem jen sešlápnout pedál plynu. Motor ihned sám naskočí. Automatický systém Stop-Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 %.

White Ford Mondeo standing on zebra crossing viewed from top
Ford Mondeo active grille shutter close up

Dokonalejší aerodynamika snižuje spotřebu paliva

Při pomalé jízdě ponechává aktivní maska chladiče otevřený přístup vzduchu do motorového prostoru. Jakmile zrychlíte, automaticky se uzavře. Tím se zlepší aerodynamika vozu, což vede k nižší spotřebě. Postupem času může tato technologie ušetřit nemalé množství paliva.

Řazení na volantu: automat vás bude poslouchat

Vozy s automatickou převodovkou (mimo verze Hybrid) jsou standardně dodávány s pádly pod volantem, umožňující snadné řazení bez nutnosti pustit volant.

Ford Mondeo detail of paddle shifters
Ford Focus 6-speed manual transmission

Manuální převodovky sladěné s motorem

S manuální převodovkou je k dispozici benzínový motor 1.5 EcoBoost a naftový motor 2.0 EcoBlue.

EcoBoost - výkon a hospodárnost

Zážehové motory EcoBoost se vyznačují kombinací přímého vstřikování paliva a přeplňování turbodmychadlem. Díky tomu dosahují vynikajícího výkonu i spotřeby. 1.5 EcoBoost dosahuje výkonu 121 kW (165 k) a plní nejnovější emisní normu Euro 6dTemp.

Ford Mondeo model of EcoBoost engine
Ford Focus mode of EcoBlue Diesel engine

Široká škála vznětových motorů

Dáváte přednost naftě? Pak si můžete vybrat z široké palety vznětových motorů. 2.0 EcoBlue 120 k, 150 k nebo 190 k? Všechny motorizace využívají nejmodernější technologie, které zvyšují výkon a točivý moment, zároveň však snižují spotřebu paliva i emise.

Automatická převodovka s otočným voličem

Vozy s automatickou převodovkou a motorem EcoBlue mají místo tradiční páky voliče převodovky nový otočný volič. Ten usnadňuje ovládání nové 8stupňové automatické převodovky, která přináší lepší akceleraci a mimořádně hladké řazení. Otočný volič také přispívá k úhlednějšímu vzhledu interiéru a zabírá méně prostoru.

Ford Mondeo close crop of e-shifter
Top