Home > Osobní vozy > MONDEO > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika a hospodárnost

Všechny nabízené motory udělují novému Mondeu opojnou dynamiku. Vylepšený podvozek společně s inteligentními technologiemi se postará o to, abyste měli výkon motoru pevně pod kontrolou. Výsledek: mimořádně přesná ovladatelnost za všech okolností.

Dynamika není v rozporu s nízkou spotřebou. Spojení promyšlené konstrukce s pokročilými technologiemi znamená vysokou účinnost, tedy i nízkou spotřebu paliva a emisí CO2.

Hodnoty spotřeb paliva a emisí CO2 v kombinovaném režimu naleznete v aktuálních cenících a katalozích.

Šetrná jízda s Mondeem HEV

Ford Mondeo je k dispozici v podobě revolučního hybridního elektrického vozu (HEV), který nabízí neuvěřitelné nízké emise CO2 a mimořádně nízkou spotřebu paliva. HEV využívá speciálně vyvinutý benzínový motor o obsahu 2.0l v kombinaci s elektromotorem a systémem akumulátorů. Ve snaze maximálně prodloužit dojezdovou vzdálenost zachycuje inteligentní systém regeneračního nabíjení více než 90 % brzdné energie a využívá tuto energii k dobíjení akumulátoru

Vysoce výkonný motor se dvěma turbodmychadly

Efektivní, vylepšený a výkonný nový vznětový motor 2.0 TDCi Bi-Turbo o výkonu 210 k (154 kW) dodává podstatně vyšší výkon a má nižší spotřebu paliva, než vznětový motor s jedním turbodmychadlem. Elektronicky řízená konstrukce se dvěma turbodmychadly pomáhá zajistit optimální účinnost hladkým a silným zrychlením v celém rozsahu otáček a navodí pocit nekonečného výkonu.

Ford EcoBoost dostane z motoru maximum

Zážehové motory Ford EcoBoost se vyznačují kombinací přímého vstřikování paliva a přeplňování turbodmychadlem. Díky tomu dosahují vynikajícího výkonu i spotřeby:

  • 1.5 Ford EcoBoost má výkon 118 kW při kombinované spotřebě 5,8 l/100 km a lze pořídit s manuální nebo automatickou převodovkou
2.0 Litre EcoBoost engine in detail
TDCi diesel engine in detail

Široká škála vznětových motorů

Dáváte přednost naftě? Pak si můžete vybrat z široké palety dieslových motorů. Všechny využívají nejmodernější technologie, které zvyšují výkon a točivý moment, zároveň však snižují spotřebu i emise. Motor 2.0 TDCi existuje ve dvou výkonových stupních. Nejsilnější z nich nabízí působivých 180 k (132 kW), přičemž stále dosahuje vynikajících hodnot spotřeby a emisí.

Top