Home > Servis > Údržba a nabídky > Servis a opravy vozidel > Informace o pneumatikách > Typy pneumatik
Types of Tyres

Typy pneumatik

Zůstaňte v kontaktu s vozovkou

Pneumatiky jsou vaším jediným kontaktem s vozovkou, přičemž každá pneumatika se povrchu dotýká plochou o velikosti dlaně. A tím nejlepším místem, kde zakoupit ty nejvhodnější pneumatiky, je váš autorizovaný prodejce nebo servis Ford. Naši odborníci vám poradí a provedou vás výběrem nejvhodnějších pneumatik, nabídnou vám kvalitní značky i atraktivní ceny, zkontrolují také všechny bezpečnostní prvky v rámci montáže pneumatiky.

 • Snowflake

  Zachovejte chladnou hlavu... Hlavně v zimě.

  Nasazení zimních pneumatik doporučujeme, když teploty klesnou na 7º C nebo níže, protože zimní pneumatiky obsahují speciální směs, která při nižších teplotách netvrdne. V některých zemích je to dokonce vyžadováno zákonem. Mějte prosím na paměti, že vlastnosti pro jízdu v zimě zaručí pouze pneumatiky se symbolem sněhové vločky na boku.

   

 • Na bláto, sníh... a všechno mezi tím.

  Pneumatiky M+S jsou speciálně navrženy pro jízdu v blátě a na sněhu a poznáte je podle nezvykle hlubokého dezénu, který si s těmito povrchy dokáže poradit. Pneumatiky M+S nedisponují speciálními vlastnostmi zimních pneumatik, pokud na nich nenajdete symbol sněhové vločky.

  Mud and Snow
 • All Season

  Univerzálnost do každého ročního období

  Takzvané celoroční pneumatiky lze používat neustále a na boku mají symbol sluníčka, dešťové kapky nebo listu. Testy však dokazují, že celoroční pneumatiky se nemohou měřit s vlastnostmi zimních nebo letních plášťů.

 • Dojezdové pneumatiky (tzv. RUNFLAT) umožňují pokračovat v jízdě i po defektu.

  Dojezdové pneumatiky (RUNFLAT) vám umožní pokračovat v jízdě i po úniku vzduchu. S těmito plášti můžete při určité maximální rychlosti a na určitou maximální vzdálenost bezpečně pokračovat v cestě.

  Time
 • Tyres

  Poznejte své pneumatiky.

  Podívejte se pozorně na boční stranu své pneumatiky a uvidíte několik označení a symbolů. 

Top