All-New Ford Mustang Mach-E interior with the steering wheel and Next Generation SYNC screen

PŘEDNOSTI MUSTANGU MACH-E

Od pokročilých asistenčních technologií přes novou generaci online funkcí až po inovativní designová řešení: Mustang Mach-E přináší intuitivní a příjemnou uživatelskou zkušenost, přizpůsobenou vašim zvyklostem. Dveře do stylového a promyšleného interiéru můžete odemykat inteligentním bezklíčovým systémem E-Latch. Po nasednutí vás čeká soubor pokročilých technologií, které zpříjemňují a usnadňují soužití s automobilem poháněným elektřinou. Jedná se například o intuitivní systém ovládání jízdy jedním pedálem nebo o tři přepínatelné jízdní režimy, které dolaďují projev a charakter vozu. Nová generace online technologií FordPass Connect a Ford SYNC 4A pak přináší zcela nové způsoby interakce mezi vámi a vaším elektrickým SUV.

All-New Ford Mustang Mach-E driving past modern illuminated building at night

ZÁŽITEK Z JÍZDY

JÍZDNÍ REŽIMY

Mustang Mach-E vám umožňuje přizpůsobit si jízdní vlastnosti podle vašeho preferovaného stylu. Tři různé jízdní režimy, Active (Aktivní), Whisper (Tichý) a Untamed (Nezkrocený), upravují zvuk motoru, osvětlení interiéru a dokonce i citlivost reakcí vašeho elektrického SUV tak, aby dokonale odpovídaly vaší náladě.

OVLÁDÁNÍ JÍZDY JEDNÍM PEDÁLEM

Mustang Mach-E nabízí pokročilý systém ovládání jízdy jedním pedálem. Jakmile uvolníte pedál akcelerátoru, začne automaticky plynule zpomalovat. Kinetická energie, která se při brzdění obvykle bez užitku mění v teplo, je zachycována a využívána k dobíjení akumulátoru. Ve většině běžných situací si vystačíte s jediným pedálem. Brzdový pedál budete muset použít pouze v případech, kdy je zapotřebí důraznější zpomalení.

All-New Ford Mustang Mach-E driving behind a car using the Adaptive Cruise Control to maintain a pre-set distance

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT

Ulehčí jízdu v hustém provozu. Adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go automaticky udržuje přednastavený odstup od vozu před vámi. V hustém provozu dokáže vůz zcela zastavit a poté znovu automaticky akcelerovat na nastavenou rychlost.

All-New Ford Mustang Mach-E detecting a pedestrian with the Pre-Collision Assist feature

PRE-COLLISION ASSIST

Pre-collision Assist snímá pomocí kamery prostor před vozem a upozorňuje vás na nebezpečí střetu s vozidlem, chodcem nebo cyklistou. Pokud včas nezareagujete, systém začne automaticky brzdit, aby snížil závažnost následků srážky nebo jí v některých případech dokonce zcela zabránil.

AKTIVNÍ PARKOVACÍ ASISTENT

V případě potřeby nechte své auto, aby se o parkování postaralo za vás. Inteligentní aktivní parkovací asistent dokáže vyhledat vhodné místo, ať už podélné nebo příčné, a vůz do něj navede. Postará se také o vyparkování. Pokud se dostanete příliš blízko k překážce, ozve se výstražný zvuk parkovacích senzorů. 

SYSTÉM HLÍDÁNÍ MRTVÝCH ÚHLŮ A PROVOZU V KOLMÉM SMĚRU

Dá vám pár očí navíc. Systém upozornění na provoz v kolmém směru vás při couvání z parkovacího místa do silnice upozorní na vozidla přijíždějící ze strany.

Podobně vás systém hlídání mrtvých úhlů během jízdy upozorní na vozidla, která mohou být schovaná v mrtvém úhlu zpětných zrcátek. Systém vás upozorní výstražnými světly v obou zpětných zrcátkách, pokud zaznamená nějaké nebezpečí.

All-New Ford Mustang Mach-E detecting a vehicle in front of it while swerving using the Evasive Steering Assist feature

ASISTENT VYHÝBACÍHO MANÉVRU

Váš Mustang Mach-E je vybaven i asistentem vyhýbacího manévru, který je součástí předkolizního asistenta. Tato technologie je navržena tak, aby dokázala rozpoznat prudký pohyb volantem, když se snažíte na poslední chvíli něčemu vyhnout, a pomohla vám s řízením tak, abyste překážku bezpečně objeli.

All-New Ford Mustang Mach-E driving in the dark with the Auto High Beam on

AUTOMATICKÁ DÁLKOVÁ SVĚTLA

Váš Mustang Mach-E umí automaticky ztlumit světlomety, pokud zaznamená provoz v protisměru. Jakmile je silnice znovu volná, systém přepne světla zpět na dálková.

A smartphone charging in a Ford vehicle

ONLINE FUNKCE

SYNC 4A

Ford SYNC 4A je cloudový komunikační a zábavní systém. Cloudové připojení umožňuje pokročilé plánování tras a konverzační rozpoznávání hlasu. Díky bezdrátové integraci chytrých telefonů, správě nabíjení elektrických vozidel, intuitivní 15,5” dotykové obrazovce a mnoha dalším funkcím budete ve svém voze moci využívat zcela nové úrovně konektivity.

AKTUALIZACE BEZDRÁTOVÝM PŘENOSEM

Váš Mustang Mach-E je navržen tak, aby se v průběhu času vyvíjel. Bezpečné aktualizace na dálku nabízejí řadu vylepšení: od aktualizace softwaru SYNC 4A až po upgrady, které zlepšují kvalitu, schopnosti a pohodlí vašeho vozidla. Většina těchto aktualizací se instaluje automaticky, což je umožněno inovativní technologií cloudového připojení. Větší aktualizace lze nainstalovat přes Wi-Fi v době a v místě dle vašeho výběru.

Man using FordPass App on phone

APLIKACE FORDPASS

Když propojíte svůj Mustang Mach-E s aplikací FordPass ve svém telefonu, odemknete tím ještě více jeho inteligentních funkcí. Prostřednictvím telefonu lze například zjistit polohu vozu, na dálku ho odemknout i uzamknout, zkontrolovat tlak v pneumatikách nebo dostávat upozornění související s jeho technickým stavem. Dále můžete naplánovat v telefonu trasu a odeslat ji do palubní navigace nebo si pro případ potřeby nechat zobrazit nabíječky v okolí trasy. Specifikem Mustangu Mach-E je pak funkce „inteligentní dojezd“, která zobrazuje aktuální stav akumulátoru, zbývající dojezd a veřejné nabíjecí stanice v okolí trasy.

Můžete se těšit také na přístup k nabíjecí síti FordPass Charging Network se slevami na nabíjecích stanicích NewMotion a IONITY.

A man leaning against an All-New Ford Mustang Mach-E at sunset

PROFIL ŘIDIČE A PŘIZPŮSOBENÍ

Po spárování chytrého telefonu se systémem FordPass nastaví Mustang Mach-E různé konfigurace podle vašich předvoleb. To zahrnuje nastavení sedadel a zrcátek, naladění oblíbené rozhlasové stanice a dokonce nastavení osvětlení interiéru a přístrojového panelu podle vašich představ. Můžete si také vytvořit svůj vlastní jedinečný avatar pro osobitější vzhled.

A red All-New Ford Mustang Mach-E driving on the road in the mountains

PLÁNOVÁNÍ JÍZD

Plánování jízd elektrických vozidel (EV) vám dává na silnici naprostou jistotu. Nastavte cíl a systém přizpůsobí trasu podle úrovně akumulátoru a dostupných veřejných nabíjecích stanic. Trasu si můžete také naplánovat předem. Pomocí aplikace FordPass jednoduše nastavte cíl cesty a najděte nabíjecí místa. Potom trasu pošlete přímo do systému SYNC 4A ve vozidle.

A man checking the settings of his All-New Ford Mustang Mach-E using the Remote Vehicle Control features in the FordPass app

DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ VOZU

Funkce dálkového ovládání ve FordPass umožňují zamknout a odemknout Mustang Mach-E, spustit nebo vypnout motor a sledovat stav nabití prakticky odkudkoli. Můžete si také nastavit časový rozvrh startu tak, aby nastavení vozu bylo přesně takové, jaké máte rádi, ještě před tím, než se posadíte za volant.

BEZDRÁTOVÉ NABÍJENÍ TELEFONU

Díky standardně dodávanému bezdrátovému nabíjení můžete v Mustangu Mach-E nabíjet kompatibilní chytré telefony, aniž byste museli řešit nabíjecí kabel. Stačí telefon odložit na nabíjecí podložku. Stylový interiér tak zůstává přehledný a uklizený, zatímco telefon se udržuje nabitý.

Ford Mustang Mach-E interior view of wireless charging
Ford Mustang Mach-E rear three quarter view

DYNAMIKA A HOSPODÁRNOST

Mustang Mach-E side view in snow conditions

ELEKTROMOBIL S POHONEM VŠECH KOL

Pokročilý dvoumotorový elektrický pohon všech kol (AWD) nastavuje novou laťku. Každou nápravu pohání jeden elektromotor. Díky tomu má vůz lepší jízdní vlastnosti a pomůže vám zvládnout náročnější podmínky.

 

VARIANTY AKUMULÁTORU

Mustang Mach-E dává na výběr ze dvou variant akumulátoru. Obě lze kombinovat s pohonem zadních i všech kol. Akumulátor se standardním dojezdem (76 kWh) ujede Mach-E na jedno nabití až 450 km. Varianta s prodlouženým dojezdem (99 kWh) pak zvedne dojezd až na 610 km.

Mustang Mach-E front view

ASISTENČNÍ SLUŽBA

Pokud by se vám náhodou po cestě vybil akumulátor, asistenční služba Fordu pro elektromobily vás odtáhne, kam potřebujete, až do vzdálenosti 56 km. Může to být domů, k nejbližší veřejné nabíječce nebo k prodejci Ford, který má certifikaci na elektromobily. Na vzdálenost delší než 56 km budete odtaženi k nejbližší veřejné nabíječce nebo k prodejci Fordu s certifikaci na elektromobily.

All-New Ford Mustang Mach-E interior dashboard

INOVATIVNÍ DESIGN

E-LATCH

Odstraněním klik z dveří vozu Mustang Mach-E jsme vytvořili elegantní a čistý design. Nyní, když se přiblížíte k vozidlu, systém rozpozná váš telefon nebo klíč a rozsvítí tlačítko na sloupku dveří. Dveře otevřete jednoduchým stiskem tohoto tlačítka. Když odejdete, systém se také automaticky uzamkne.

All-New Ford Mustang Mach-E close up on secure door opening
Mustang Mach-E showing hands free tailgate

BEZDOTYKOVÉ OVLÁDÁNÍ PÁTÝCH DVEŘÍ

Bezdotykové ovládání pátých dveří usnadňuje přístup do zavazadlového prostoru Mustangu Mach-E, i když máte zrovna plné ruce. Jakmile systém zjistí, že je klíč nebo připojený telefon v dosahu, stačí lehce mávnout nohou pod střední částí zadního nárazníku a páté dveře se otevřou, aniž byste se museli něčeho dotknout. Můžete je také otevřít a zavřít, když sedíte ve voze.

PŘIPRAVEN NAKLÁDAT

Ať už se balíte na dobrodružný výlet, nebo nakládáte nákup, prakticky řešené zavazadlové prostory vpředu i vzadu představují univerzální řešení pro každou příležitost.

Ford Mustang Mach-E rear view of loadspace

Máte ohledně Mustangu Mach-E nějaké otázky?