Home > Osobní vozy > FIESTA > Výbava > Dynamika a hospodárnost

Dynamika a hospodárnost

Není nutné si vybírat mezi výkonem a hospodárností. S Fordem Fiesta můžete mít oboje. Zážehový motor 1.0 EcoBoost je mnohonásobným držitelem ocenění Mezinárodní motor a hnací ústrojí roku. Díky mild-hybridní technologii si můžete užít nekompromisní výkon s nižší spotřebou paliva a emisemi CO2. Vaše jízdy tak budou šetrnější nejen k životnímu prostředí, ale i k provozním nákladům!

Také jako mild-hybrid

Fiesta Hybrid (mHEV) kombinuje zážehový motor EcoBoost s mild-hybridní technologií. Zážehový motor může zhasnout například při dojezdu ke křižovatce nebo po zastavení. Jakmile je znovu zapotřebí, startér-generátor pod napětím 48 V ho rychle a hladce znovu spustí. Samostatný 48V Li-Ion akumulátor se automaticky dobíjí rekuperací kinetické energie při brzdění nebo jízdě setrvačností. Není tedy potřebova ho připojovat k externímu zdroji napájení.

Vyšší výkon.
Nižší spotřeba. Více radosti

Čistý neznamená kompromisní. Zážehový motor 1.0 EcoBoost je jedenáctinásobným držitelem ocenění Mezinárodní motor a hnací ústrojí roku. Ford Fiesta je k dispozici s výběrem konvenční varianty o výkonu 100 k nebo mild-hybridní varianty o výkonu 125 k. Užijete si s ním nekompromisní výkon s nižší spotřebou paliva a emisemi CO2, díky čemuž je nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale i k provozním nákladům!

Ford Fiesta manual transmission

Manuální nebo automatická převodovka? Vyberte si sami

Celá škála převodovek vozů Ford je vytvořena tak, aby učinila maximum z kteréhokoliv motoru. Ford Fiesta nabízí pětistupňovou a šestistupňovou manuální převodovku a sedmistupňovou automatickou převodovku.

Zábavná, jednoduchá a úsporná

Ford Fiesta je v nabídce se sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou (DCT) v kombinaci s motorem EcoBoost Hybrid (mHEV). Pomáhá především při jízdě v městském provozu, kde usnadňuje jízdu a snižuje spotřebu paliva a emisí CO2. Řazení je díky ní hladké a užijete si vaši jízdu s Fordem Fiesta ještě více!

white ford fiesta side view
Ford Fiesta battery

Efektivnější dobíjení akumulátoru

Na rozdíl od konvenčních systémů obnovuje Inteligentní rekuperační dobíjení kapacitu akumulátoru pouze tehdy, když je to zapotřebí. Pokud to není nutné, nedobíjí například během akcelerace. Tím pomáhá snížit spotřebu a emise.

Top