Home > Osobní vozy > S-MAX > Výbava > Jízdní vlastnosti

Zážitek z jízdy

S Fordem S-MAX si užijete každou cestu. Ať již jedete ve městě či na dálnici, díky inteligentním technologiím vám Ford S-MAX zajistí pohodlí za jakékoliv situace. Řada chytrých asistentů vám pomůže udržovat vámi nastavenou rychlost, zaparkovat, sledovat vozy v mrtvém úhlu a mnoho dalších.

Jistota v problematických situacích

Inteligentní pohon všech kol (AWD) dokáže měnit rozdělení hnací síly podle toho, zda zrovna jedete po mokrém, suchém nebo namrzlém povrchu. Podle momentální potřeby dokáže poslat více síly na přední, nebo naopak na zadní kola. Výsledkem je výjimečná ovladatelnost a také nižší spotřeba, protože systém připojuje zadní kola jen v případě potřeby.

Více jistoty při rozjíždění v kopci

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Parkování bez stresu

Díky kombinaci různých technologií navede aktivní parkovací asistent vůz do parkovacího místa v řadě podélně stojících vozidel. Asistent pro vyparkování pomůže naopak při vyjetí i z toho nejtěsnějšího parkovacího místa. Asistent příčného parkování pozná, jestli je místo dostatečně široké, a pak do něj sám zacouvá. Boční parkovací senzory vás vždy upozorní na překážky, které můžete lehce přehlédnout.

Posilovač řízení, který reaguje na každou situaci

Elektrický posilovač řízení (EPAS) se automaticky přizpůsobuje rychlosti jízdy a provozním podmínkám. V nízkých rychlostech jde řízení snadno a zlehka, čímž usnadňuje manévrování. Ve vysokých rychlostech, kdy potřebujete jistější kontrolu nad vozem, řízení ztuhne. Díky rozšířeným funkcím dokáže elektrický posilovač řízení také reagovat na poryvy bočního větru a tlumit nechtěné vibrace volantu na rozbité silnici.

Spatří blížící se auta, a nejen ta

Malá kamera na přídi Fordu S-MAX odesílá na multifunkční displej panoramatický obraz, který ukazuje vozidla, chodce či cyklisty blížící se z obou stran. Tato nová technologie, dodávaná jako výbava na přání, je k nezaplacení zejména tehdy, když vyjíždíte z úzkého parkovacího místa nebo vjíždíte do křižovatky tvaru T s omezeným výhledem

Ford SYNC 2 with Emergency Assistance

Systém SYNC s nouzovým asistentem

Důležitou částí systému Ford SYNC, která může i zachránit život, je funkce nouzového asistentaTooltip.V případě dopravní nehody, dojde-li ke spuštění airbagů nebo vypnutí přívodu paliva, umí tato technologie automaticky zavolat na tísňovou linku. Hovor můžete zrušit nebo jej převzít a mluvit s operátorem sami. Nejdůležitější je to, že systém poskytne záchranářům zásadní informace jako např. GPS souřadnice i v případě, že jste v bezvědomí.

Top