Home > Osobní vozy > S-MAX > Výbava > Jízdní vlastnosti

Zážitek z jízdy

S Fordem S-MAX si užijete každou cestu. Ať již jedete ve městě či na dálnici, díky inteligentním technologiím vám Ford S-MAX zajistí pohodlí za jakékoliv situace. Řada chytrých asistentů vám pomůže udržovat vámi nastavenou rychlost, zaparkovat, sledovat vozy v mrtvém úhlu a mnoho dalších.

Jistota v problematických situacích

Inteligentní pohon všech kol (AWD) dokáže měnit rozdělení hnací síly podle toho, zda zrovna jedete po mokrém, suchém nebo namrzlém povrchu. Podle momentální potřeby dokáže poslat více síly na přední, nebo naopak na zadní kola. Výsledkem je výjimečná ovladatelnost a také nižší spotřeba, protože systém připojuje zadní kola jen v případě potřeby.

Více jistoty při rozjíždění v kopci

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Po uvolnění brzdového pedálu prodlouží brzdný účinek o dvě až tři sekundy, čímž získáte čas k přesunu chodidla na plynový pedál. Tato funkce přijde vhod i při zastavení a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Ještě snazší parkování

Aktivní parkovací asistent vám pomůže zaparkovat do míst, která jsou pouze o 20% delší než vaše vozidlo. Jednoduše stisknete tlačítko a senzory tohoto inovativního systému lokalizují vhodné místo, pokud okolo něj projíždíte. Následně parkovací asistent vozidlo zaparkuje, zatímco vy ovládáte pouze brzdový pedál, plyn a řadicí páku dle zvukových signálů a instrukcí na displeji palubního počítače.

Posilovač řízení, který reaguje na každou situaci

Elektrický posilovač řízení (EPAS) se automaticky přizpůsobuje rychlosti jízdy a provozním podmínkám. V nízkých rychlostech jde řízení snadno a zlehka, čímž usnadňuje manévrování. Ve vysokých rychlostech, kdy potřebujete jistější kontrolu nad vozem, řízení ztuhne. Díky rozšířeným funkcím dokáže elektrický posilovač řízení také reagovat na poryvy bočního větru a tlumit nechtěné vibrace volantu na rozbité silnici.

Spatří blížící se auta, a nejen ta

Malá kamera na přídi Fordu S-MAX odesílá na multifunkční displej panoramatický obraz, který ukazuje vozidla, chodce či cyklisty blížící se z obou stran. Tato nová technologie, dodávaná jako výbava na přání, je k nezaplacení zejména tehdy, když vyjíždíte z úzkého parkovacího místa nebo vjíždíte do křižovatky tvaru T s omezeným výhledem

Ford SYNC 2 with Emergency Assistance

Systém SYNC s nouzovým asistentem

Důležitou částí systému Ford SYNC, která může i zachránit život, je funkce nouzového asistentaTooltip.V případě dopravní nehody, dojde-li ke spuštění airbagů nebo vypnutí přívodu paliva, umí tato technologie automaticky zavolat na tísňovou linku. Hovor můžete zrušit nebo jej převzít a mluvit s operátorem sami. Nejdůležitější je to, že systém poskytne záchranářům zásadní informace jako např. GPS souřadnice i v případě, že jste v bezvědomí.

Inovativní stěrače

Speciálně vyvinuté stěrače Aqua Blade Clearview zajišťují rozmíštění kapaliny po celé délce stěračů. Výsledkem je čistější čelní sklo a lepší viditelnost. Tato jedinečná technologie rovněž využívá méně ostřikovací kapaliny, tudíž ji nebudete muset doplňovat tak často.

Ford S-MAX wipers close up
Top